Haber

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yıl kutlamaları bugün Atatürk anıtı önünde düzenlenen çelenk koyma töreniyle başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yıl kutlamaları bugün Atatürk anıtı önünde düzenlenen çelenk koyma töreniyle başladı.

29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet bugün 100 yaşında. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tüm ülkede olduğu gibi İnegöl’de de coşkuyla başladı. Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yıl kutlamaları saat 13.00’te Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk koyma töreniyle başladı. Çelenk törenine; Toplantıya Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Veli Ecir, İnegöl Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İsmail Aydın, ilçe protokolü, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk SUNULDU, SAYGI DURUŞU VE ULUSLARARASI MARŞ SÖYLENDİ

Çelenk sunumuyla başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninde sırasıyla; Anıtın üzerine Kaymakamlık ve İnegöl Belediyesi’nden çelenkler bırakıldı. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Törenin ilk bölümü burada sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu