Haber

3 yaşındaki oğlunu öldürmek için kiralık katil tutan anne tutuklandı

ABD’nin Florida eyaletinde 3 yaşındaki oğlunu öldürmesi için kiralık katil tutmaya çalışan anne tutuklandı. 18 yaşındaki Jazmin Paez’in bir internet sitesi üzerinden 3 bin dolara (yaklaşık 80 bin TL) kiralık katil tutmaya çalıştığı iddia edildi. Ancak Paez’in kullandığı web sitesinin sahte olduğu ortaya çıktı ve sitenin sahibi 18 yaşındaki kadını ihbar etti.

ÇOCUK KORUMA

New York Post’a göre Paez, çocuğunun fotoğrafını internet sitesine yükledi ve oğlunun öldürülmesi için 3 dolar ödemeyi kabul etti. IP adresinden adresi belirlenen Paez, ‘cinayete azmettirme’ ve ‘iletişim araçlarını yasa dışı amaçlarla kullanma’ suçlarından tutuklandı. 18 yaşındaki bayan Miami-Dade cezaevine gönderilirken, 3 yaşındaki erkek çocuk ise gözaltına alındı.

“POLİS İLK BAŞLARDA CİDDİYE ALMADI”

Sahte kiralık katil sitesinin sahibi Robert Innes, her gün yüzlerce kişinin ‘tetikçi’ başvurusunda bulunduğunu söyledi. Paez’in talebinin “çok özel ve acil” olduğunu anlayan Innes, kısa süre sonra polise ihbarda bulundu. Miami-Dade polisinin ilk başta kendisini ciddiye almadığını belirten Innes, daha sonra sunduğu delillerle soruşturma başlatıldığını söyledi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu