Ekonomi

ABD’de sorunlar yaşayan kripto para borsası Gemini de yönünü BAE’ye çevirdi.

Investing.com – ABD merkezli kripto para borsası Gemini, yakında Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet göstermek için kripto lisansı başvurusunda bulunacağını duyurdu.

Gemini borsasının kurucuları Winklevoss kardeşler, borsanın uluslararası genişleme planları çerçevesinde 20 ülkede faaliyet göstermeyi planladıklarını açıkladı. Borsanın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada İkizlerBAE’de lisans alarak küresel bir şirket olma yolunda değerli bir kilometre taşını geçmek niyetinde olduğu belirtildi.

ABD merkezli kripto para borsası, özellikle geçen yıl FTX’in çöküşü diğer şirketleri de etkilediği için mücadele eden borsaların ortasında. Ayrıca ABD düzenleyicileriyle sorunları olan Gemini, analiz faaliyetlerini ülke dışına taşımanın yollarını arıyor. Bu hedeflerin bir parçası olarak, kripto para borsası geçen ay Amerika Birleşik Devletleri dışında faaliyet gösteren bir kripto vadeli işlem platformu başlattığını duyurdu.

Coinbase ise Gemini’nin ABD’li yetkilileriyle benzer sorunlar yaşıyor (NASDAQ: MADENİ PARA Coinbase borsasının geçen ay Bermuda merkezli bir şirket kurması ve uluslararası alanda çalışacak bir kripto vadeli işlem platformunu duyurması için Somost ile benzer adımlar atması dikkat çekiyor. Ayrıca Coinbase CEO’su Birleşik Arap Emirlikleri’ne giderek orada bazı temaslarda bulundu ve bölgede bir merkez kurabileceklerini ifade etti.

Birleşik Arap Emirlikleri Son günlerde kripto gündeminde kalırken, geçtiğimiz günlerde bölgede faaliyet gösterecek şirketler için düzenleyici bir kural yayınladı. 7 emir arasında Dubai ve Abu Dabi, son yıllarda kripto segmenti için bir merkez olarak öne çıkan bölgeler oldu.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu