Haber

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz: ‘İllerimizin her biri önemli, farkımız yok’

AK Parti Yerel Yönetimler Lideri ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, “İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir gibi kentlerimiz daha çok ön plana çıkıyor. Her ilimiz bizim için önemli. Vatandaşlarımızın talep, dilek, görüş ve ihtiyaçları. orada yaşamak bizim için ön planda.Bizim ayrılığımız, başka hiçbir ayrılığımız yok.” söz konusu.

Yılmaz, partisinin Bursa İl Başkanlığı ziyaretinde yaptığı konuşmada, AK Parti’nin halkın yüreğine dokunan, denetim ve istişare sistemini her zaman ön planda tutan, her bir vatandaşının derdiyle dertlenen, sorunu kendi derdinde hisseden AK Parti olduğunu söyledi. “İnsan yaşasın ki devlet yaşasın” temelinde ağır ve titiz bir yaklaşım sergiledi. Bunun bir çalışma partisi olduğunu söyledi.

Partisinin belediyecilik anlayışına değinen Yılmaz, “AK Belediyecilik gönül işidir, hizmet yarışıdır, halkımızla kucaklaşmadır. AK Belediyecilik, ihtiyaç sahiplenen belediyecilik anlayışına sahip olmaktır. ve gelecek hedeflerini bir bütün halinde ele alıp, özellikle halkımızın görüş ve taleplerini ön planda tutmaktadır.Hastada yüz yoktur derler.Biz AK Belediye hizmetlerimiz ve halkımızın refahını ve konforunu artıran projelerimizle, Nereye gidersek gidelim Elhamdülillah’ın bir işareti değerlendirmesini yaptı.

Yılmaz, 31 Mart 2019 seçiminin ertesi günü, önümüzdeki yıl yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için çalışmalara başladıklarını vurguladı.

14 Mayıs seçimleri öncesi muhalefetin içinden geçtiği süreci hatırlatan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaklaşık 2 yıldır bir masanın etrafında toplanmışlardı. Kendi sözleriyle dayatmaların olduğu noter masasına dönüşen bu masa, geldiğimiz noktada da darmadağın oldu. Koltuk kılıfıyla meşguller, ‘Halka hizmet Allah’a hizmettir’ bilinciyle Bursalılara hizmet eden, dünyevi hırsları aşan bir anlayışa sahibiz. 2024’te yerel seçim var önümüzde. Muhalefet ‘Biz işimize başladık’ diyor. Peki o başlangıcı 31 Mart 2019 seçimlerinin ertesi günü verdik, 1 Nisan 2019’da da verdik. Cumhurbaşkanımızın talimatları ile kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz.Haftanın birçok günü Sayın Cumhurbaşkanımız Genel başkanlarımız, başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, il başkanlarımız, teşkilat üyelerimiz, uzmanlarımız, vatandaşlarımız, sivil toplum örgütleri.

Yılmaz, amaçlarının şehre en iyi şekilde hizmet edecek ve partisinin belediyecilik anlayışını millete yansıtacak belediye başkanı ve kadroları belirlemek olduğunu belirtti.

Yerel seçimlerde vatandaşlardan büyük destek almayı hedeflediklerini anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

“İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir gibi illerimiz daha çok ön plana çıkıyor. İllerimizin her biri bizim için çok değerli. Orada yaşayan vatandaşlarımızın talep, istek, görüş ve ihtiyaçları bizim için ön planda. Bizim için hiçbir eksiğimiz yok. Herkesi kucaklayacak bir ilkeyle yolumuza devam edeceğiz” “Tabii ki AK Belediyesi ile İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir’i buluşturmak için çok titiz bir çalışma yürüteceğiz. Ancak bu ilkeler Bursa’yı ve her bir ilimizi kapsayacaktır. Muhalefeti kutuplaştıran bir anlayış var. Bırakın artık koltuk kavgalarını kardeşim. Şehirlerinize, milletinize ne hizmet ettiniz? Bu süre zarfında halk sizden memnun değil mi? Şehirlerinizin sorunlarını çözdünüz mü? “En ücra bir yerde Ahmet Amca ile Ayşe Teyzenin gönüllerine girdiniz mi, ihtiyaçlarını karşıladınız mı? Her şeyden önce, onları geri ver. Hizmetlerinle konuş kardeşim.’ Hizmetiniz aslında belediyedeki varlık sebebinizdir. Şunu söylemekte fayda var ki hizmet yoksa konuşmanın da anlamı yok.”

Yusuf Ziya Yılmaz, kimseyi ötekileştirmeden, ayırım yapmadan hizmet noktasında eşit ve adil davrandıklarını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu