Haber

Akşener’den DEM Partili Bakırhan’a yanıt: Özellikle çarpıtıyorlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Geçmişte siyasi cinayetlere tanık olduk ama erkeksiydi” sözlerine tepki gösteren DEM Partisi Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan’a, “Özgürlük isteyenlere özgürlük isteyenler” diyerek yanıt verdi. Öcalan, Meral Akşener’in hapse atılmasını istiyor.”

Ordu İl Müdürlüğü ziyaretinin ardından düzenlenen Aday tanıtım toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, şunları söyledi; Ordu Büyükşehir Belediye adayı olarak açıklanan Enver Yılmaz ve belediye başkan adayı Akkuş Kocagöz’ün ardından 3 ilçe adayı daha açıklandı. Akşener, Ünye’nin adayının Ahmet Arpacıoğlu, Kabataş’ın adayının Cemalettin Türk, Kabadüz’ün adayının da Mustafa Kemal Baş olduğunu açıkladı.

‘ORADA ABİDİK GUBİDİK YOKTU…’

Meral Akşener, bir gazetecinin Tuncer Bakırhan’ın sözleriyle ilgili sorusuna şu cevabı verdi: “Sinan Ateş cinayetiyle ilgili sözlerimi bilinçli olarak çarpıtıyorlar, bunda bir sakınca olmadığını düşünüyorum. Öncelikle var dediğim şey keşke olsaydı. bizim gençlik dönemimizde yani gençliğimizde olmadı ama 80’li, 70’li yaşlardan önce oldu. 1990’lı yıllarda gençler solcu ve idealist olarak karşı karşıya geldiler, evet birbirimize doğru bazı hamleler yaptık ama bu o kadar açıktı ki Cesurcaydı, ‘Biz aileler korkmuyorduk’ dedim. Ne açısından dedim çünkü orada abidik gubidik yoktu. Yapılan hamle elbette yanlış ama aileler korkmuyordu. Bugün Sinan Ateş’i öldürenlerin olmaması; Sinan Ateş’in kızının olması. Banuçiçek’in annesinin de öldürülmesinden çok korkması ve korkması ayrı bir sorun. Bunu anlatmaya çalıştım ama bu PKK’nın terör örgütü olduğunu söyleyemeyenler her zaman meclise gelirler. Gelip ‘Abdullah’a özgürlük’ diyenler Bunun için Öcalan’ın kendi aralarındaki alkışları elbette tokatlanacak ve bunun sonucunda da Abdullah Öcalan’a özgürlük isteyenler, bebek katiline özgürlük isteyenler Meral Akşener’e hapis cezası istiyor. İyi yolculuklar Mustafa Kemal Paşa! ”

‘BEBEK NAZ’I KATİL EDENLERİN İSİMLERİ BELİRTİLDİ’

Akşener, sözlerine şöyle devam etti: “Ben de buradan beyan ediyorum ki, bu konuyla ilgili bir soruşturma açılmasını ve durumun nasıl olduğunu hep birlikte görmemizi diliyorum. Bu arkadaşların hepsi aptal! Bakın eğer bu hakaret sayılıyorsa derhal mahkemeye vermeliler. Buradan size yürünebilir bir tavsiye vereyim. Şimdi bakın Naz bebeği öldürenler korkak, Fethi Sekin’i öldürenler korkak, Eren Bülbül’ü öldürenler korkak, Yasin Börü’yü öldürenler korkak. Aynı zamanda Sinan Ateş’i öldürenler de korkaktır.

Bu sözleri kullananlar Kürtlerin temsilcisi değildir. Dolayısıyla bu bireylerin içlerindeki kötülüğü ortaya çıkarması elbette milletimiz için yeterlidir. Bu insanlara, Kürtleri maraba gören bu yapıya karşı el ele verenlere söyleyecek bir sözüm var; Kardeşim bu DEM liderlerine değil, Kürtlere yönelin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu