Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, DEM Partisi’ne İstanbul’daki aday belirleme çalışmalarında başarılar diledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, DEM Partisi’nin İstanbul’daki aday adaylığına ilişkin, “Hem DEM Partisi’nin, Yeniden Refah Partisi’nin hem de tüm siyasi partilerin adaylarına başarılar diliyorum.”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, vefatının birinci yıl dönümünde Devlet Mezarlığı’ndaki mezarı başında anıldı. Anma törenine katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, anma töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. DEM Parti’nin İstanbul’daki aday adaylığıyla ilgili soruları yanıtlayan Özel, “Hem DEM Partisi’nin hem Yeniden Refah Partisi’nin hem de tüm siyasi partilerin adaylarına başarılar diliyorum. Dün AK Parti’nin içeride saldırıya uğrayan adayını aradım. dakika. Demokrasiye saldırıdır. Kendi adayımıza yapılmış olduğunu düşünüyoruz. Umarım bu seçim atmosferinde tüm adayların özgürce propaganda yapabileceği, en özgür propaganda ve en barışçıl seçim yaşanır. Sandık ve seçmen baskı altında değil.Tüm adaylara ve siyasi partilere başarılar diliyoruz.Adaylarımızı büyük ölçüde belirledik ve tamamlıyoruz.Büyük bir seçim başarısı için,Büyük bir heyecan ve Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük ittifakı için yola çıktık. Bu ittifakın adı Türkiye İttifakıdır.Son seçimlerde bize 11 büyükşehir emanet eden, çok iyi sahip çıktığımız milletimizin güvenine saygı duymuştur. Artık 5 yıl daha onlara güvenmeye devam edeceğiz. Zaman istiyoruz. Geçtiğimiz dönemde sahip olmadığımız belediyelerde nasıl çalıştıysak, olmayanlara da aynı belediyeyi vaad ediyoruz. “Ankara’da siyasetçiler ittifak yapamayabilir ama millet sandıkta ittifak kurabilir” dedi.

Özel, geçtiğimiz günlerde Hatay’da tepkiyle karşılanan CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfu Savaş’ın adaylığıyla ilgili soruya şöyle yanıt verdi:

“Siyaset, vatandaşın söylediklerini duyma sanatıdır. CHP olarak tüm bölgelerdeki adayları anketlerle belirledik. Adaylık sonrası ölçüm ve değerlendirme anketleri de önemli. Bu anketler yüksek örneklemle yapılan araştırmalar. Biz hata yaptık, bu değerlendiriliyor. Milletin sesini duymak önemli. “Anketlerde bir şey görürsek müdahale ederiz, müdahale ederiz.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu