Ekonomi

Cronos Labs 100 milyon dolarlık programı için katılımcı arıyor

Blockchain ağ geliştiricisi Cronos Labs, erken aşama kripto projelerini desteklemeyi amaçlayan 100 milyon dolarlık hızlandırıcı programının üçüncü grubuna dahil edilecek sekiz startup aramaya başladı.

12 haftalık program, 4 Eylül’de başlayıp 10 Eylül’e kadar sürecek olan Kore Blockchain Haftası ile aynı zamanda başlatıldı. Blockchain Haftası özellikle yapay zekaya odaklanıyor.

Yapay Zeka ve CryptoCronos Laboratuvarlarından yapılan açıklamada “Hızlandırıcı programımız yapay zeka (AI) ve kriptonun kesiştiği noktada bulunan ekipleri hedef alıyor. Özellikle ürünlerini piyasaya sürmek isteyen yapay zeka tabanlı projeler ilgimizi çekiyor.”terimleri kullandık.

Blockchain geliştiricileri, ChatGPT gibi araçların başarısının ardından yapay zekaya olan ilgiden para kazanmaya çalışıyor. Girişim kapitalistleri (VC’ler) de yakın zamanda yapay zeka ve kriptonun entegrasyonunu bir yatırım fiyatı olarak görmeye başladı.

Cronos Labs’ın proje danışmanları arasında Google ( Google) Bulut, Amazon ( AMZN), blockchain güvenlik uzmanları PeckShield ve Certik.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu