Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netanyahu’ya seslendi: Artık sonunuz yaklaşıyor!

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Aziz milletim, kıymetli milletvekillerim, kıymetli misafirlerim, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bugün kuruluşunun 40. yılını kutlayan Kıbrıslı kardeşlerimizi canı gönülden kutluyorum. Zulme dur diyen kahramanları rahmetle anıyor, Kıbrıs halkına selamlarımı gönderiyorum. Kıbrıs Türkünün yanında olmaya devam edeceğiz.

Hükümet olarak İsrail vahşetini durdurmaya çalışırken ülkemizi güçlendirmeye devam ediyoruz.

Ülkemize hizmet yolculuğumuza kesintisiz devam ediyoruz. Cumhur İttifakı olarak 1,5 milyon kişinin katıldığı Büyük Filistin Mitingi ile Gazze halkının yanında olduğumuzu gösterdik.

Kalbi Filistin ve Gazze’deki kardeşlerimiz için atan herkese teşekkür ediyorum.

Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutladık. Bununla Filistin mitingini bahane ederek öküzlerin altında buzağı arayanlara bir ders vermiş olduk.

100 geminin Boğaz’dan geçişiyle ordumuzun kabiliyetlerini görme fırsatı bulduk. TCG Anadolu’nun donanmamıza ne kadar güç kattığını gördük. Yeni nesil uçak gemisini inşa etmek için kolları sıvadık.

Hava kuvvetlerimize çarpan etkisi yaratacak 5’inci Nesil Milli Muharip uçağımız KAAN üzerinde çalışmalar devam ediyor. Bayraktar TB3’te çalışmalar devam ediyor. İnsansız sistemlerden zırhlı kara araçlarına kadar her alanda kendimizi sürekli geliştiriyoruz.

“SONU HUZUR OLACAK”

Bu topraklarda özgür ve barış içinde yaşamak istiyorsak Türk milleti olarak güçlü olmak zorundayız. Siyasetten ekonomiye, güvenlikten her alanda güçlü olmazsak bu topraklarda yaşamamıza izin vermezler. Topraklarımıza yönelik kötü niyetli kişiler kendilerini açığa vuruyor. Ermenistan Karabağ savaşından dersini aldı ve eski yerine oturdu. Artık İsrailli yöneticiler de benzer yanılgıları tekrarlamaya başladılar ve bunların sonu hüsranla sonuçlanacak.

Komşularımızı bize karşı kışkırtanların, PKK’yı üzerimize salanların, FETÖ’yü aramıza sokanların emellerini boşa çıkarmaya devam edeceğiz.

Bu birlik ve beraberliği destekleyecek altyapıya sahip olmamız gerekecek. Güçlü ve modern bir ordu şarttır.

Yatırım ve istihdama dayalı sağlam ve dayanıklı bir ekonomidir. Aksi takdirde bu topraklarda bırakın nefes almayı, yaşama hakkının bile verilmeyeceğini çok iyi biliyoruz. Bunu bir asır önce Çanakkale’de yaşadık. Zayıflarsak barbarlığın tekrarlanmasını engelleyemeyiz. Milletimizin bağımsızlığı ve geleceği için çalışan herkese Allah’tan başarılar diliyorum.

Türkiye HAKKINDA OL!

Netanyahu her iki tarafa da bakanlar atadı, basın açıklaması yapıyor ve o bakanların beni kurtaracağını düşünüyor. O bakanlar Netanyahu ile aynı yöne yürüyor. Netanyahu bir gidici. Bütün sorun dünyada haklının yanında yer alacakların duruşudur. Maalesef bu konuda beklenen gelişmeler var mı? Hayır, hâlâ olmuyor. Batı, özellikle ABD, bu duruma hâlâ olumsuz gözle bakıyor. Fransa önce farklı açıklamalar yapıyor, sonra bakıyorsunuz geri vitese takıyor. Dürüst ol! Bir gün böyle, diğer gün böyle yapmayın. Aynen şu an Filistinlilerin durumu gibi dik ve dürüst olun ama sabah akşam asla kalkıp farklı olmayın. Türkiye gibi ol!

İSRAİL’İN SONU ARTIK GELİYOR!

Hamas’ı terör örgütü olarak nitelendirenler Hamas seçimlere girmiş ve seçimleri kazanmış bir partidir. Seçimi kazandıktan sonra haklarını elinden aldınız. Kim satın aldı? ABD ve İsrail birlikte satın aldı. Benim ülkemde bile hâlâ Hamas’ın siyasi bir parti olduğunu anlamayan insanlar var. 40 gündür Gazze’de gördüklerimizi anlatmaya savaş tabiri yetersiz kalıyor. Savaş hukukunun ilk kuralı çocuklara, kadınlara, yaşlılara, hastalara dokunmamaktır.

Buradan Netanyahu’ya sesleniyorum, atom bombanız var mı, yok mu? Varsa çıkıp açıklayın. Ey İsrail, senin de nükleer bomban var ve onunla tehdit ediyorsun. Artık senin zamanın geliyor. Neye sahip olursan ol, sen bir gidensin. Ahlak ve vicdan adına her şeyini kaybedenler insan değildir.

VİCDANINIZ VE VİCDANINIZ MI YOK?

Önümüzde bir soykırım var. Şu anda yüz binlerce avukat onları Lahey Adalet Divanı’na götürüyor. Soykırımla ilgili her türlü adımı atacağız ve gerekli duyuruyu yapacağız. İnsan olduğunu iddia eden hiç kimse bu katliamları yasal olarak göremez. Bu katliamlara açıkça destek verenleri, meşrulaştırmak için elinden geleni yapanları görmezden gelmiyoruz. Bebeklerin kanı İsrail’i destekleyenlerin alınlarında utanç lekesiydi. Her gün yüzlerce çocuk ölürken insan haklarından bahsedenler tek kelime etmiyor. İsrail gazetecileri aileleriyle birlikte öldürüyor. Uluslararası medya kuruluşları tek bir açıklama yapmıyor.

BM üyesi 121 ülkenin Genel Kurul’da ortaya koyduğu irade, bir ülke tarafından gasp ediliyor. Kur’an-ı Kerim’i yakan alçakların eylemlerine fikir özgürlüğü diye izin verenler. Birçok çifte standarda tanık olduk. Paris’teki olayda 23 kişi hayatını kaybetti. Dünyadaki devlet liderleri gitmişti. O yürüyüşe bazılarımız da katıldı. 13 bine yakın insan öldü. Bu dünyanın devlet liderleri nerede? Senin vicdanın yok mu? Hiç merhametin yok mu?

“OLAY HİLAL MESELESİDİR”

Olay Haçlı-Hilal sorunudur. Gazze dünyanın her yerinde maskeleri indirdi, gerçek yüzleri ortaya çıkardı. Bu kriz sadece dünyada değil ülkemizde de kendini gösteriyor. İsrail’e tepki gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Sosyal medya kanalları, gazete ve televizyonlarda Gazze halkının sesini duyuran basın mensuplarına teşekkür ederiz.

İsrail katliamlarına devam ederse katil olduğunu tüm dünyada tescil edecektir. Allah’ın izniyle zafer Gazze ve Filistin halkının olacaktır. Bizi asıl üzen İsrail’e karşı iradesini kaybeden ülkeler değil, Gazi Melis’in söylediği sözlerdir. Bazı insanlar işgalcileri vatanlarını savunanlarla aynı kefeye koyuyor. Bu durumun nedenlerini çok iyi biliyoruz. İdeolojik sapkınlıktan dolayı gerçeği göremiyorlar.

“KIRIK BİR REKORLARI VAR”

Bu feryat etme zamanı değil. Çocuklarımızın iyiliği için gerekirse kendimizi yakmanın vakti geldi. Bunu pervasız, umursamaz davranarak değil, çok çalışarak, güçlenerek yapacağız. Doğal olarak bu süreçte nasıl bir duruş sergilediğiniz de önemli. Bazılarının yaptığı gibi mazlumu zalimle aynı kefeye koymak, zalimi aklamak demektir. Biz CHP’yi anlıyoruz. Onların sicilleri kötü. Asker ve polis katillerinin cenazelerine katılanlardan başka bir tavır beklemiyoruz. Netanyahu gibi kendilerini fanatiklerle aynı kefeye koyan liderleri memnuniyetle karşılıyoruz. Birilerini rahatsız etmek için Hamas’a karşı hayatlarını tehlikeye atan direniş savaşçılarının olduğunu söylemekten çekinmiyoruz.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu