Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Şu anda burada 45.000 kişi var. Bu akşam burada finali yapıyoruz, son görüşmem. Bundan sonrası özel. Dün Cuma namazı için İstanbul Barbaros Hayrettin Paşa Camii’nin açılışını yaptık. Cami muhteşemdi, o civarda böyle bir cami yoktu, ne mutlu ki bunu yaptık. Maliyeti 750 milyon lira. Bugünkü programlarımızı Ayasofya Camii’nde kılacağımız akşam namazı ile sonlandıracağız. Fatih’in mirasına uygun olarak seferimizi sonlandıracağız. Son mitingimiz için Beyoğlu’nu seçmek rastgele bir seçim değildi. Biz ezelden beri Kasımpaşalıyız. Okmeydanı 13-14 yaşlarında futbol oynadığımız dönemler, siyasette ilk seçimi Beyoğlu’nda yaşadım. İBB Başkanı olduğumda Beyoğlu ile yürüdüm. Bugün ülkemizin tarihi seçimi öncesi Beyoğlu’nun huzurundayız. Nazım Hikmet’in Beyoğlu ile ilgili güzel bir şiiri vardı.

Burada bütün gözler kara bir eli bağlıyor,
Büyük ruhun sadece göğsünde ağlıyor.

Bunu kendi acıma anlıyorum,
Bu yerde acı çeken ruhunu anlıyorum

İstanbul bu kadar azap içindeyken aldık, çok çalıştık, hizmetlerle donattık. Sonra ülkenin Başbakanı olduk, 81 ilimizi kalkınma atılımlarıyla tanıştırdık.

“CHP’YE BUNU AÇIKLAMAN GEREKİYOR”

Haliç’in halini biliyordunuz değil mi? Sütlüce’yi biliyorsun değil mi? Belediye başkanlığını bu kardeşinize verdiniz biz de tüm Haliç’in o pisliğini borularla 9.5 km ötedeki Alibeyköy ocağına taşıdık. Buranın suyunu Haliç’e geri kazandırdık. Bunu CHP’lilere açıklamak zorundasınız. Boğaz’ın suyunu oraya bağladık. Şimdi yarınla ​​ilgilenelim ve yarından sonra 2024’te yine büyükşehiri onlardan almamız gerekiyor.

Dev bir pankart var, işte annem. Yarın Anneler Günü. Annenizin ayağının altını öpün, neden? Cennet annelerin ayakları altındadır. Seçimin Anneler Günü’ne denk gelmesi alışılmadık bir durum değil. Pazar gününe kadar değil, mezara kadar yanınızdayız.

“GÜVENİLİR DEĞİLLER”

Emeksiz, ruhsuz bir şehir haline getirmek istedikleri İstanbul’a bir kez daha sahip çıktık. Şimdi bunu tüm ülkeye yaptırmak istiyorlar. Meral Hanım neden yeniden kumar masasına döndü? İnanılmazlar, güvenilemezler. Seçimi kazanırız ülke iflas eder havasıyla yarına odaklanmış durumdalar. Her gün mantıksız bir şekilde ortaya çıkıyorlar. Birisi masadan kalktığında ona ne çektirdiklerini hatırla.

Ne dediler, hakaret, kimi meşgul ettiler. Bunlar olmayınca FETÖ’nün montaj kaset kumpası ile manşet yaptılar. Bunu artık kendi kusurlarını örtmek için mi yapıyorlar bilemiyoruz. Bu üslup formülleriyle siyasetin çirkinliğine hep karşı olduk. Bugün buna karşıyız, milletimin dersini sandıkta kasetçilere vereceğine inanıyorum.

Kemal Bey, Londra tefecilerinden 300 milyar dolar getirecekti. Saçmalık olsun. Umarım Türkiye Yüzyılı bunun farkına varır. Türkiye Asrı, Cumhuriyetimizin yeni asrında ülkemizi karaya çıkarmak istediğimiz yerin adıdır.

ÜLKEMİZİ BÖLÜNÜR MÜ?

Talimatı nereden alıyorlar? Kandil’den alıyorlar. Kandil’de kimler var? Teröristler var. Bu ülkeyi bu teröristlere teslim edebilir miyiz? Ülkemizi mi bölüyoruz? Kemal bey bölücü teröristlerle işbirliği içindedir. Kemal Bey, Kandil’deki teröristler neyse odur. Yuvarlak masanın etrafındakiler onlarla işbirliği yapar.

Cumhur İttifakı olarak ülkemizin bölünmesine izin vermeyeceğiz ve yarınki seçimle birlikte sandıklardan çıkıp ülkemizi bölmek isteyenlere sizlerle birlikte gerekli dersi vereceğiz. Beyoğlu’nun yiğit evlatları buna izin vermeyecektir. Terör örgütleriyle yürüyerek ülke yönetilemez. Ülke terör örgütlerinin kafalarını ezerek yönetiliyor. Cudi, Gabar, Tendürek, Bestler Deresi’ndeki inlerine girdik mi? Bu malum terör örgütünün meclisteki uzantıları, bu sığınakları aslına döndüreceğiz diyor. Onlara izin vermeyeceğiz. Her şey kutularla ilgili. Biz sandıklardan çıkacağız. Belediye ve kurumları terör örgütünün kontrolündeki partiye bağışlayarak millete hizmet etmek mümkün değil. Kemal Bey Selo’yu kurtarmak istiyorsan bana oy ver diyor. Ben de diyorum ki kim bu Selo? Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimi katleden Selo değil mi? Neden hapse girdi? Ölümlere sebep olduğun için. Gidip onu ziyaret ederler. Kemal Bey, onu çıkaracağım der. Erdoğan görevde kaldığı sürece adaletten, haktan, hukuktan başka bir şey tecelli etmeyecek, teröristlere bu yol açılmayacak. Örgüt başkanlarından biri bunları çözeceğiz diyor. İmralı’da cezaevi kapılarını kırarak bebek katilini dışarı çıkaracaklardı. Biz işin peşini bırakmayacağız kale içeriden fethedilir unutmayın. Birkaç saat burada kaldı. Çok çalışacağız, durmayacağız. Kandil’deki bölücü örgütün liderlerinden destek alınarak istikrarsızlık ve belirsizlik sağlanıyor. FETÖ’nün teçhizatına sarılarak vatana hizmet olmaz.

“ERDOĞAN ÜLKEYİ ONLARA SATMADI”

Batıdaki gazeteler Erdoğan’a saldırıyor, Erdoğan ülkeyi onlara satmadı.

Bunların hepsini Kemal Bey yaptı. Görünüşe göre ortakları bu resim hakkında sessiz kalıyor. Başkan yardımcısı dağılıyor. 5-10 milletvekili. Kazanmak için ellerinden geleni yaparlar. Bütün bunların üstesinden geleceğiz. Millet sözünü sandıkta söyleyecek. CHP, İYİ Parti, HDP, rezalet ittifakı hepsi LGBT’dir. AK Parti, MHP Cumhur İttifakı’na sızabilir mi? Aile kutsaldır. Güçlü bir aile varsa, güçlü bir ulus olur. Aile zayıfsa millet de zayıf olur. Ülkemizi bu LGBT’lere kaptırmayacağız. Bir Kasımpaşalı olarak size inanıyorum, güveniyorum. Beyoğlu kararını verdi, İstanbul kararını verdi. Fatih’in oğullarına böyle yakışır. Bu millet öfkesinden vatanını ateşe vermez. Allah’ın izniyle yarın sandıklarda bunun tecellisini bir kez daha göreceğiz.

Yarın akşam seçim zaferimizin sevincini hep birlikte yaşadıktan sonra çalışmalarımıza devam edeceğiz. 21 yıldır ortaya koyduğumuz eserler ve hizmetlerle Türk Asrını yükseltmeye devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu