Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı 70 KPSS ile işçi alıyor!

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre; Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında istihdam edilecek mühendis takımları, aşağıdaki tabloda belirtilen takım sayısının üç katının ortasından Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılacak sözlü sınav sonucuna göre işe alınır. 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan sıralamasına göre.

HANGİ TAKIMLAR ALINACAK?

BAŞVURU KURALLARI AÇIKLANDI!

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendindeki genel hükümleri taşıması,

  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden yukarıdaki tabloda belirtilen lisans düzeyinde veya Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından eşdeğerliği kabul edilen bölümlerden mezun olmak,

  • 2022 yılında yapılan Kamu Görevlisi Seçme Sınavının KPSSP3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almak.

BAŞVURU PROSEDÜRLERİ

Başvurular DİBBYS programı üzerinden 02.05.2023 tarih ortasında (12.05.2023 saat 16:30) “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapılacaktır.

Adayların eğitim durumu elektronik ortamda belirlenecek. Elektronik ortamda tahsilat bilgileri bulunmayan adaylar, başvuru sürecinden önce mezuniyet bilgilerini ilgili kurumlar (üniversiteler) aracılığıyla elektronik ortamda kaydedeceklerdir.

Adayların başvuruları sistem tarafından otomatik olarak onaylanacaktır.

Başvuru işlemlerinin doğru, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun yapılmasından adaylar sorumlu olacaktır.

Başvurular sona erdikten sonra adayın başvuru bilgilerinde her ne sebeple olursa olsun değişiklik yapılmayacaktır.

Adaylar başvuru ekranında ilgili alana özgeçmişlerini 1000 karakteri geçmeyecek şekilde yazacaklardır.

SINAV İLE İLGİLİ BİLDİRİM VE DUYURULAR

Sınav ve sonuçları ile ilgili tüm duyurular Başkanlığımızın internet sitesinde ve yine aynı internet sitesinde İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında duyurulacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

“Sınav Giriş Belgesi” alma ve sınav sonucunu öğrenme işlemleri “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden adaylar tarafından gerçekleştirilecektir.

SINAV ADI, SINAVIN YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE KONULARI

Sözlü sınav Ankara’da yapılacak.

2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre başvurular ortasında en yüksek puanı alan adaydan başlayarak, bire bir alanlar da dahil olmak üzere atanacak takım sayısının 3 (üç) katı -Bir puan ile son aday, sözlü sınava çağrılacaktır.

Sınav Hususları; a) Mesleki bilgi düzeyi (60 puan), b) Bir konuyu anlama ve özetleme, ifade etme ve muhakeme gücü (10 puan), c) Liyakat, özgüven, temsil etme yeteneği, tutum ve davranışın göreve uygunluğu (10 puan) puan), d) Genel kültür ve genel yetenek (10 puan), e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklık (10 puan).

Adaylar sınava gelirken yanlarında kimlik belgeleri (nüfus cüzdanı, nüfus cüzdanı veya pasaport) ile birlikte “Sınav Giriş Belgesi”ni getireceklerdir. Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı, nüfus cüzdanı veya pasaport dışında herhangi bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava girmeyen adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılır. Bu durumda olan adaylara ikinci sınav hakkı verilmeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu