Ekonomi

FEC, NextEra Energy iştirakini kampanya finansmanı iddialarından akladı

JUNO BEACH, Fla. – Federal Seçim Komisyonu (FEC), NextEra Energy, Inc. (NYSE: NEE) şirketinin ana iştiraki olan Florida Power & Light Company (FPL) aleyhindeki bir şikayete ilişkin incelemesini tamamladı ve şirketin Federal Seçim Kampanyası Yasasını (FECA) ihlal ettiğine inanmak için bir neden bulamadı. Dosyanın kapatılması kararı, Ekim 2022’de kar amacı gütmeyen bir şirket tarafından yapılan iddiaların ardından Şubat ayı sonunda alındı.

FEC’in dosyayı kapatması, FPL tarafından herhangi bir yanlış davranış bulgusu olmaksızın iddialara ilişkin soruşturmasının sona erdiğine işaret ediyor. Bu gelişme, NextEra Energy’nin önde gelen bir temiz enerji firması olarak faaliyet göstermeye devam ettiği ve perakende elektrik satışlarına dayalı olarak Amerika’nın en büyük elektrik şirketi unvanına sahip olduğu bir dönemde yaşandı. Şirket, Florida genelinde 12 milyondan fazla bireyi etkileyen yaklaşık 5,9 milyon müşteri hesabına hizmet vermektedir.

Merkezi Juno Beach, Florida’da bulunan NextEra Energy, temiz enerji sektöründe lider olarak tanınmaktadır. Portföyünde, rüzgar ve güneşten dünyanın en büyük yenilenebilir enerji üreticisi unvanını elinde bulunduran ve batarya depolama teknolojisinde küresel bir lider olan NextEra Energy Resources, LLC bulunmaktadır. Ayrıca şirket Florida, New Hampshire ve Wisconsin’de yedi ticari nükleer enerji ünitesi işletmekte ve temiz, emisyonsuz elektrik üretimine katkıda bulunmaktadır.

Fortune 200 şirketleri arasında yer alan NextEra Energy, sürdürülebilirlik, kurumsal sorumluluk, etik, uyumluluk ve çeşitliliğe olan bağlılığı nedeniyle övgüler almıştır. FEC’in son bildirimi olası kampanya finansmanı ihlalleri bulutunu ortadan kaldırırken, şirket temiz ve uygun fiyatlı enerji çözümleri sağlamaya odaklanmaya devam ediyor.

Bu haberde kullanılan bilgiler NextEra Energy, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu