Ekonomi

Intel, Bitcoin madencileri için çip üretimini durdurmaya karar verdi

Investing.com – Yaklaşık bir yıl önce bitcoinmadencilere özel çipler üretmeye başladı bilgibu bölgeden çekilme kararı aldı.

Coindesk’in servis ettiği habere göre çip imalat sektörünün dev firması bu yıl, Bitcoin madenciliğiiçin özel olarak üretilen yonga setinin üretiminin başladığını duyurdu.

Açıklamanın detaylarında IDM 2.0 üretimine öncelik verildiği için Intel, uygulamaya özel bir devre olan Blockscale 1000 Serisi ASIC’in üretimini durdurma kararı aldı. Güncellemeye göre Intel, 20 Ekim’den sonra yeni sipariş almayacak ve en geç 20 Nisan 2024’e kadar alınan tüm siparişlerin teslim edilmesi planlanıyor.

Yaklaşık bir yıl önce Intel, Blockscale adlı yonga seti ile Bitcoin madencilik sektörüne adım attı. Şirketin birincil müşterileri arasında madencilik devleri Argo Blok Zinciri, engellemek, Şebeke Altyapısı ve Kovan Blok Zincirioradaydı.

bilgi Şirketin aldığı bu karar, şirket çapında yapılanma kapsamında alınan birkaç karardan biri olarak görülüyor. Şirket odaklanma kararı aldığı IDM 2.0 ile Intel’in yarı iletken ürününde müşteri sayısını artırırken, daha küçük ve daha hızlı yongalardan oluşan üretimini de artırmayı hedefliyor. Öte yandan Bitcoin madencilik bölümü için çip üretiminden çekilme kararı alan şirket, olası fırsatların önümüzdeki dönemlerde değerlendirilebileceğini belirtti.

Author: Günay Caymaz

haber-saray.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu