Haber

İzmir’de AK Parti Teşkilat Akademisi “Türkiye Yüzyılı” eğitim programı düzenlendi

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, partilerinin 20 yıl içinde, yüz yılda yapılacak işler yaptığını, Türkiye’nin çağı yakalayan bir ülkeden çağa yön veren bir ülke haline geleceğini söyledi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığı’nın tarafından Teşkilat Akademisi çalışmaları kapsamında “Türkiye Yüzyılı” konulu eğitim programı düzenlendi.

Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı Muhammet Doğan’ın da katıldığı programda AK Parti Samsun Milletvekili Nazım Maviş “Seçim 2023”, gazeteci ve müellif Murat Çiçek “Sıkça Sorulan Sorular”, gazeteci ve muharrir Ersin Çelik “Siyasal İletişim ve Yeni Medya”, AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ da “Türkiye Yüzyılı” hususlarında sunum yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dağ, AK Parti’nin gelişimci, ilerici ve dinamik bir parti olduğunu, iktidarda oldukları 20 yılın ardından yine en iddialı sözü partilerinin söylediğini ifade ederek, 2023’ten sonra bu ülke için yeni bir yeni bir yüzyılın başlayacağını, bunun “Türkiye Yüzyılı” olacağını aktardı.

Dağ, iktidarları devrinde yalnızca yol, havalimanı ve hastane yapmadıklarını, ülkenin devletiyle, iktidarıyla sorunu olanların sıkıntılarını çözdüklerini tabir ederek şunları kaydetti:

“Sadece baş örtüsünü çözmedik. Bugün ‘Ben çözdüm’ diyorlar da çözene kadar ne sıkıntılar çekildi biz biliyoruz. Bugün 3-5 oy almak için ‘Kürt meselesini’ ağzına dolayanlar, yıllarca Kürt denilmesini bile yasakladılar. Kürtçe müzikleri yasakladılar. Cezaevinde mahkum ile ailesini Kürtçe konuşturmadılar. Bunları kim çözdü? Ulusal birlik, kardeşlik projesini kim aldı? Daima Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti aldı ve çözdü. Ancak kim sabote etti? PKK ve siyasi uzantısı HDP sabote etti. Zira bu problem büsbütün ortadan kalkmasın, onların bütün savları ortadan kalkacaktı. Lakin yeniden de durmadık. Bu sorunun üzerine gittik. Bu kazanımların önümüzdeki devirde inşallah devamı çok değerli. Onun için de bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Çağı yakalayan bir ülkeden çağa taraf veren bir ülke olacağız.”

AK Parti İzmir Vilayet Lideri Kerem Ali Daima de Cumhur İttifakı olarak 2023 amaçlarının İzmirli hemşerilerinin en az yarısının takviyesini alarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı rekor oyla seçtirmek ve 12 vekil çıkarmak olduğunu tabir etti.

Sürekli, 2024 seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerini alarak kente yerelde de hizmet vermek istediklerini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu