Haber

Kadına Şiddetle İlgili Konuşan İrem Helvacıoğlu Kendisinin Nasıl Psikolojik Şiddete Uğradığını Tek Tek Anlattı

Oyuncu İrem Helvacıoğlu ekranlarda görmeyi sevdiğimiz isimlerden bir tanesi. Canlandırdığı her karakteri adeta yaşayan oyuncular ortasında kendisine yer bulan Helvacıoğlu, değindiği bayana şiddet hususuyla dikkat çekti. Açıklama yapan ünlü oyuncu kendisinin de fizikî şiddete uğradığını söyledi. 

Detaylar içeriğimizde…

Rol aldığı her üretimde isminden sıkça kelam ettiren oyunculardan biri de elbet ki İrem Helvacıoğlu’dur.

Helvacıoğlu, izleyici karşısına ilk kez hala favori olarak gösterilen yapımlardan ”Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” dizisiyle çıkmıştı.

Kariyeri ve özel hayatıyla magazin dünyasının gözde isimlerinden olan güzel oyuncu sosyal medya paylaşımlarıyla da dikkat çekiyor.

Şimdilerde TRT 1 ekranlarında yayınlanan ”Yürek Çıkmazı” dizisiyle beğeni toplayan Helvacıoğlu, yapımda başrolü Alp Nevruz ile paylaşıyor.

İrem Helvacıoğlu yayın hayatına yeni başlayan dizide ”Zeynep Önder” karakterine hayat veriyor.

Hayat verdiği karakterlerin birçoğuyla hafızalarımıza kazınan başarılı oyuncu, rol aldığı her yapımda izleyenlerden tam not almayı başarıyor.

Güneşin Kızları, Kaçış ve Seni Çok Bekledim gibi yapımlarla adını duyduğumuz Helvacıoğlu’nun Sen Anlat Karadeniz dizisindeki performansı ise takdir görmüştü.

”Nefes” karakteriyle yüreklerimizi dağlayan ünlü oyuncu şiddet gören bir kadını canlandırmıştı. Helvacıoğlu’nun bu sahneleri de izleyenleri birçoğunun içini parlamıştı.

Yıldız oyuncu canlandırdığı karakter hakkında “Nefes’in yaşadığı trajediyi gerçekten yaşayan kadınlar olduğunu bilmek beni sarsıyor. Etkisinden çıkamıyorum” tabirlerini kullanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde bir müsabakanın finaline katılan İrem Helvacıoğlu ‘kadına şiddet’ konusuna değindi. Habertürk’ten Volkan Özdemir’in haberine nazaran; “Bu gerçekliğin, bu şiddetin hala yaşanabiliyor olmasını bilmek çok korkunç ve sinir bozucu bir duygu” ifadelerini kullandı.

Kendisinin de şiddete uğradığına değinen Helvacıoğlu, “Ben de kendi hayatımda fiziksel şiddete maruz kaldım. Özellikle psikolojik şiddet görüyorum ve bunu sonradan fark ediyorum. Hayatımda bu tarz şiddeti bana uygulayanlara yer vermiyorum” kelamlarıyla gündem oldu.

Konu hakkındaki niyetleriniz nelerdir? Buyurun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu