Haber

Kayseri depremin yaralarını sarıyor (ÖZEL HABER)

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
İGFA’ya özel açıklamalarda bulunan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘yüzyılın felaketi’ olarak nitelendirilen depremin ardından hem deprem bölgeleri için yardım kampanyası başlattıklarını, hem de deprem bölgesi için yardım kampanyası başlattıklarını belirtti. Kayseri’ye gelen depremzedeleri ağırladı.

Kayseri’nin adeta seferber olduğunun altını çizen Önder Büyükkılıç, Büyükşehir öncülüğünde 16 ilçe belediyesiyle gerekli çalışmaların yapıldığını ve halen süreci yönetmeye devam ettiklerini söyledi.

“500’E YAKIN PERSONELE ULAŞTIK”

Kayseri’den deprem bölgesine akın ettiklerini vurgulayan Büyükkılıç, “338 tır ve tır, 206 iş makinesi, 360 araç, 20 çöp toplama aracı, 19 cenaze aracı, 39 seyyar mutfak, 6 akaryakıt tankeri, gibi yüzlerce aracı gönderdik. vakumlu kamyonlar ve su pompaları. Toplamda yaklaşık 1.500 personelimizi oraya teslim ettik. Ayrıca seyyar banyo, seyyar tuvalet, karavan, konteyner gibi ekipmanlarımızı da bölgeye ulaştırdık.”

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Uyum Merkezi’ndeki deprem bölgelerine toplam 409 yardım TIR’ının gönderildiğini belirterek, “Belediyeler, sanayimiz, ticaret odaları, borsa, organize sanayiler, sivil toplum bazındaki rakamların yanı sıra. -devlet kuruluşları, AFAD ve Kızılay Kayseri Koordinasyon Merkezidir”. Toplam 409 TIR’a yardım yapıldı” dedi.

Büyükkılıç, kahraman itfaiye ekiplerinin hayat kurtardığını belirterek, “Enkaz çalışmalarında yüzlerce canı kurtaran itfaiyecilerimiz o kadar güçlü ve tecrübeli ki, yangınlarda en büyük işlevi gören kuruluşlardan biri olarak bakanlarımız ve valilerimiz sayesinde. İskenderun’da.”

“28 BİNE YAKLAŞAN DEPREMDE MİSAFİRLERİMİZ GELİYOR”

Kayseri’ye iki depremden daha etkilenen 10 ilden depremzedelerin geldiğini belirten Önder Büyükkılıç, “Misafirlerimiz geliyor, yaklaşık 28 bin depremzedemiz var. Kahramanmaraş’tan 18 bin 345, Malatya’dan 3 bin 213, Hatay’dan 2 bin 241, Adıyaman’dan 1236, Gaziantep’ten 927, Osmaniye’den 149, Şanlıurfa’dan 85, Adana’dan 61, Kilis’ten 17 ve Diyarbakır’dan 5 kardeşimiz geldi. bu sayı her gün değişiyor” dedi.

Milletin bu yaraları yeniden saracağını vurgulayan Büyükkılıç, şunları kaydetti:

“Devlet yaşasın diye kültürüyle insanı kucaklayan bir anlayışa sahibiz. Bu an birlik, beraberlik, kardeşlik, yaraları sarma anıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde devletimiz kurum ve kuruluşlarıyla sahada, sivil toplum örgütümüz sahada, AFAD’ımız sahada, Kızılay’ımız sahada, askerlerimiz sahada. alan. Biz sahadayız. Kayseri artık seferber oldu. Bu yaraları saracak olan milletin kendisidir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin çalışması KASKİ, KCETAŞ gibi altyapı kuruluşlarıyla Kahramanmaraş’ta ana arterler dahil sorunları çözen tek kurum oldu.”

“KALBİMİZ YANDI”

Önder Büyükkılıç, deprem bölgelerinde vatandaşların hizmet beklediğini belirterek, “Orada insanlar bizden hizmet bekliyor, yaraların sarılması gerekiyor, yüreğimiz yanıyor, nereye gitsek bunu görüyoruz. İnsan olarak üzerimize düşeni yapmak zorunda hissediyoruz.”

Büyükkılıç, Kayseri halkına şükranlarını ileterek, “Hayırseverliği ve lojistik desteğiyle her zaman anılan Kayseri’mizle dayanışma içinde bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hemşerilerimize minnettarız, kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

bayramic-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu