Haber

Kılıçdaroğlu: Hem 12 Eylül zihniyetinden hem de 15 Temmuz zihniyetinden hesap sorulmalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İktidarını 12 Eylül’e borçlu olanlar darbelerle uzlaşamaz. Unutulmamalıdır ki 12 Eylül zihniyeti, 15 Temmuz zihniyeti, 20 Temmuz zihniyeti ve hiçbir özelliği olmayan sivil darbe rejimleri de var. Meşruiyet elbette hesap vermekle yükümlüdür. Biz egemenliği millete veren bir siyasetçiyiz.” “Geleneğin askerleri olarak, demokrasi ve hukuk mücadelesinden vazgeçmeden, bu karanlığı mutlaka gün yüzüne çıkaracağız. Milletimizle birlikte demokratik bir Türkiye’yi kurana kadar bir adım bile geri adım atmayacağız.”

CHP Parti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin 43. yıl dönümü dolayısıyla resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı şöyle:

“İktidarını 12 Eylül’e borçlu olanlar darbelerle hesaplaşamaz. Unutulmamalıdır ki 12 Eylül zihniyeti, 15 Temmuz zihniyeti, 20 Temmuz zihniyeti ve hiçbir meşruiyeti olmayan sivil darbe rejimleri elbette darbelere mecburdur.” Egemenliği millete, demokrasiye veren bir siyasi geleneğin askerleri olarak biz, hukuk mücadelesinden vazgeçmeden, bu karanlığı mutlaka gün yüzüne çıkaracağız. Milletimizle birlikte demokratik bir Türkiye kurana kadar bir santim bile geri adım atmayacağız.”

adapazariajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu