Haber

Kocaeli Karamürsel terminal binası hızla ilerliyor

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karamürsel ilçesinde vatandaşların hızlı ve konforlu yolculuk yapmalarını sağlayacak yeni şehirlerarası terminal inşa ediyor. İlçenin trafik akışını rahatlatacak Yeni Karamürsel Terminali projesinde çalışmalar hızla sürüyor. 9.264 metrekare arsa üzerine inşa edilen ve toplam 1.885 metrekare bina inşaat alanına sahip olan yeni terminal binasında çalışmaların ilerleme oranı yüzde 40’a ulaştı. Çağdaş ve kullanışlı bir yapı olarak inşa edilen yeni terminal binası vatandaşlara konforlu bir yolculuk sunacak.

SON HIZDA ÇALIŞIYOR

Büyükşehir Belediyesi, Karamürsel’deki mevcut terminalin ihtiyaçları karşılayamaması üzerine Dereköy Mahallesi’nde projelendirilen yeni Karamürsel terminal binası için yoğun çalışma yürütüyor. Terminal binası imalat çalışmalarında Yapı Denetim Departmanı denetiminde çatı paneli montajı devam ediyor. Grupların yoğun bir şekilde çalıştığı projede yağmur suyu toplama tankının beton dökümü gerçekleştirildi. İç bölme duvar inşaatına başlanan projede çevre duvar kalıp hazırlıkları ve beton işleri devam ediyor. Öte yandan altyapı çalışmalarının ikinci kısmı da hızla ilerliyor. Teknik İşler Dairesi Başkanlığı’nın güney yolu çalışmaları vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda inşa edilen yeni terminal binasında devam ediyor.

HER ŞEY DİKKATE ALINDI

Büyükşehir ekipleri bir terminal binasında olması gereken her şeyi düşündü. Buna göre tesiste şehirlerarası otobüsler için 12 adet peron bulunacak. Ayrıca 15 kırsal terminal otoparkı, 10 şehirlerarası ofis, 4 kırsal ofis ve 56 misafir otoparkı vatandaşlara hizmet verecek. Güvenlik, emanet odası, bekleme salonu, restoran, 2 adet büfe, bebek bakım odası, depo, bay-bayan mescidi, çay ocağı ve 2 adet fast food mekanı da terminalde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak.

haber-tuzluca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu