Haber

Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi 715 kişiye destek sağladı

Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, manevi, hukuki ve sosyal desteğe ihtiyacı olan kadın, çocuk ve ailelere destek olmaya devam ediyor. 2022 yılında hizmete açılan merkezden bugüne kadar 715 kişiye farklı konularda destek verildi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın kadınlara yönelik önemli projelerinden biri olan Kadın Danışma Merkezi, açıldığı günden bu yana ilçede psikolojik desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara destek oluyor.

EĞİTİMLER HIZLANMADI

Mart 2022’de hizmete giren Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde yaklaşık iki yıllık süreçte 415 vatandaşla görüşme yapıldı. Psikoeğitim ve psikoterapi verildi. Ayrıca 2 hizmet içi eğitim, 3 halka açık eğitim ve panel düzenlendi. Ayrıca Marmaris’e gelen depremzedelere özel psikoterapi hizmeti de verildi. YKS tercih döneminde partner kurumlarla birlikte Atatürk Meydanı’nda 3 gün süren danışmanlık günlerinde yaklaşık 200 öğrenciye destek verildi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü gibi özel günlerde kamuoyuna yönelik farkındalık ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirildi.

Amiral Orhan Aydın Spor Salonu’ndaki yeni lokasyonda ve mahallelerde birebir görüşmelerin planlandığını belirten yetkililer, destek isteyenlerin 0 252 412 73 74 numaralı telefondan randevu alabileceklerini de belirtti. Psikolojik destek ve danışmanlık hizmetlerine ilişkin yetkililer, “Marmaris’te kadınlar aile bağlantısı, ergen danışmanlığı, öfke kontrolü, gerginlik, kaygı ve depresyon gibi tüm psikolojik konularda başvurabilirler. Bu dönemde dijital bağımlılık konusunda psikoeğitim verilecek. Sıklıkla karşılaşılmaktadır. Ailelerimiz bu eğitimden faydalanacaktır.” Hem çocuklarına hem de kendilerine fayda sağlayabilirler” dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ

Kadın Danışma Merkezi’ndeki çalışmalara büyük önem verdiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Sosyal belediyeciliğin gereği olarak üzerimize düşeni yaptık ve bu sosyal hizmeti hayata geçirdik. İhtiyaç duyulan her noktada hizmet vermeye devam edeceğiz. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu