Haber

Mudanya’da ‘Poyraz’ coşkusu

BURSA (İGFA) – Zonguldak’ta düzenlenen Kadınlar Hentbol 1. Ligi play-off maçlarında şampiyon olan ‘Poyrazın Kızları’ lakaplı Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Hentbol Takımı için Mudanya’da coşkulu bir kutlama yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katıldığı etkinliğe BUDO İskelesi’nden Mudanya Mütareke Meydanı’na kortej yürüyüşü düzenlendi. Mudanyalıların alkışları arasında gerçekleştirilen kortejin ardından Mütareke Meydanı’nda kutlamalar başladı.

10 YILLIK HİKAYE

Kutlama töreninde konuşan Grup Kaptanı Melike Kasapoğlu, hikayelerinin 10 yıl önce ilkokul bahçesinde başladığını ve bu 10 yılda birçok başarıya imza attıklarını söyledi. Bu süreçte çok güzel işler başardıklarını kaydeden Melike Yüzbaşı, “Poyraz Kızlarının gücü Büyükşehir’in gücüyle birleşince gerçekten güzel işler başardık. Başkanımıza desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Takımın Baş Antrenörü Merve Yılmaz, 10 yıl önce başlayan hikayelerini artık çok farklı bir yere taşıdıklarını belirterek, “İlkokul takımıyla başladık, aile olduk, büyüdük, büyüdük. 2.Lig, 1.Lig derken takılıp kaldık. Tam da bu sıkışıklık döneminde Büyükşehir ailesi tüm kapılarını bize açtı. Bize tam destek verdiler. Çok çalıştık, çok inandık ama itici bir güç olmadan bu başarıya ulaşmak mümkün değildi. Bizleri de aralarına kattıkları ve Mudanya’nın adını Türk hentbol tarihine yazdırdıkları için Büyükşehir ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

POYRAZ SERT ESECEK

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Poyrazın Kızları projesinin kendisine 3 yıl önce geldiğini hatırlatarak, “’Poyrazın Kızları zor durumda. Mudanya Belediyesi ilgileniyor ama durumları belli değil. ‘Bizim şirkete almamız ayıp olur’ dedim. ‘Böyle bir şey yapmayalım ama destek anlamında üzerimize düşeni yapalım’ dedim. Ancak 2 yılda bir arpa boyu ilerlemedi ve süreç daha da geriye gitti. Geçen yıl bardak taşmak üzereydi ve teslimatı zamanında yaptık. Kendimize bir hedef koyduk ve 2 yıl sonra Süper Lig’e çıkacağız dedik. Ama kızlarımız tam bir felaket. Birinci yılın sonunda çıktılar. Her bir kardeşimizin gözlerinden öpüyorum. 18 sporcumuzun 14’ünün Bursalı olması da bizim için gurur verici. Artık Büyük Lig’deyiz. Poyraz Kızları’nın hem Türkiye’de hem de Avrupa’da çok daha sert eseceğine inanıyorum.”

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Lideri Gökhan Dinçer de ilk günden bu yana takımından desteğini esirgemeyen Lider Aktaş’a teşekkür ederek, büyük başarıya imza atan teknik heyeti ve oyuncuları tebrik etti.

1 HAFTA TATİL

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, şampiyon takımın oyuncularını tebrik ederek konuşmasına başladı. Bakan Varank, ‘Poyrazlı Kızları’nı ilk duyduğu andan itibaren yakından takip etmeye başladığını belirtti. Diyoruz ki, ‘Rüzgâr yel çetin iştir. Poyraz’ın Kızları da sert oynuyor ama sonucu alıyor. Mutlu şampiyonluk. İyi şanlar. İnşallah Süper Lig’deki başarılarınızı hep birlikte izleyeceğiz’ dedi.

Takım oyuncularına sevinçleri için teşekkür eden Varank, “Hocamız izin verirse arkadaşlarımızı buraya bir haftalığına tatile göndermek istiyorum. İnşallah bu yorgunluğun üstüne sizi bir haftalık tatile göndeririz. Dinlenin ama daha çok çalışın. Tatile alışıp yatmak yok. Daha çok çalışacağız. İnşallah Süper Lig’i de böyle kuzey rüzgarıyla birlikte sallayacağız” diye konuştu.

Varank, konuşmanın ardından grup oyuncularına şampiyonluk çiçekleri ve hediyelerini takdim etti. Personel, üzerinde adının yazılı olduğu formu da Bakan Varank’a takdim etti. Bakan Varank ve oyuncular, kutlamaların sonunda şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu