İş

N-able ve Canalys MSP pazar analiz raporunu duyurdu

BURLINGTON, Mass. – N-able, Inc. (NYSE: NABL), önde gelen kanal analisti firması Canalys ile işbirliği içinde, bugün, 2024 ve sonrası için yönetilen hizmetler pazarı eğilimlerine ilişkin öngörüler sağlayan kapsamlı bir çalışma olan MSP Horizons Raporunu tanıttı. Yönetilen hizmetler sektörü için türünün ilk örneği olan rapor, sektör uzmanlarının yorumlarının da yer aldığı Beyond the Horizons etkinliğinde açıklandı.

Ekim ve Kasım 2023 arasında gerçekleştirilen araştırmada EMEA, Kuzey Amerika, APAC ve Latin Amerika gibi bölgelerden 354 işletmeler arası kanal ortağıyla anket yapıldı. Araştırmanın bulguları, yönetilen hizmet sağlayıcıları (MSP’ler) için güçlü bir büyüme gidişatına işaret ediyor; %97’si bu yıl gelir artışı bildiriyor; bileşik yıllık büyüme oranının 2027’ye kadar %11 olması öngörülüyor. Küresel BT kanal ortakları şu anda 419 milyar dolar gelir elde ediyor.

MSP Ufuklar Raporu, MSP’ler için birçok önemli fırsat ve zorluk alanını vurgulamaktadır. Siber güvenlikle yönetilen hizmetler önemli bir büyüme yaşıyor; yanıt verenlerin %80’inden fazlası, özellikle yönetilen algılama ve yanıt (MDR), ağ güvenliği, uç nokta güvenliği ve güvenlik açığı taramasında olmak üzere yönetilen algılama ve yanıtta (MDR) bir artış bildiriyor. Bulut hizmetlerinin yükselişine rağmen MSP’lerin %66’sı hibrit bir modeli benimsiyor ve bulut tabanlı ve şirket içi çözümler arasında istikrar sağlıyor.

Raporda ayrıca MSP endüstrisindeki gelişen teknoloji yığınına da değiniliyor. Uzaktan izleme ve yönetim (RMM) araçları MSP operasyonlarının merkezinde yer almaya devam ederken, yerleşik uç nokta algılama ve yanıt (EDR) ve diğer güvenlik işlevleri de dahil olmak üzere daha fazla entegrasyon davet ediliyor. Ek olarak yapay zekanın (AI) kullanımı oldukça yaygın; MSP’lerin %88’i özellikle siber güvenlik, yedekleme ve bilgi analitiği alanlarında içerik oluşturma ve otomasyon için araç setlerine yapay zekayı dahil ediyor.

N-able Başkanı ve CEO’su John Pagliuca, raporun, MSP ortakları için uzun vadeli başarıya ve dönüşüme yol açabilecek tartışmaları kolaylaştırma açısından değerini vurguladı.

MSP Ufuklar Raporu, MSP pazarının mevcut durumu ve geleceği hakkında çok yönlü bir bakış açısı sağlayan çevrimiçi bir anketten ve nitel görüşmelerden elde edilen niceliksel verilere dayanmaktadır. Bu bilgiler bir basın bültenine dayanmaktadır ve herhangi bir tanıtım içeriği veya onayı içermemektedir.

N-able, BT hizmet sağlayıcılarına müşterilerinin sistemlerini, bilgilerini ve ağlarını izlemek, yönetmek ve güvenliğini sağlamak için araçlar sağlayan küresel bir yazılım şirketidir. 25. yılını kutlayan Canalys, teknoloji endüstrisine kanal merkezli pazar istihbaratı ve araştırma çözümleri sağlama konusundaki kararlılığını sürdürüyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu