Haber

Regl açıklaması gündem olmuştu! Ceyda Düvenci yine konuştu

Kendisi gibi Bülent Şakrak’la yollarını ayıran şu sıralar Güçlü Mete ile aşk yaşayan Ceyda Düvenci regl yorumuyla gündeme gelmişti.

Ünlü oyuncu, regl dönemini normalleştirme çağrısında bulunarak, “Kadın olmanın doğal bir parçası olan regl dönemini açıkça konuşabilmeliyiz. Bunun neden tabu olduğunu anlayamıyorum. Kadınlar regl oluyor, bunu neden söyleyemeyelim ki? Bu konuda kendimi rahat hissediyorum” ifadeleri dalga konusu da olmuştu.

“İkiye ayrılmak güzel bir şey”

Ceyda Düvenci’den yeni bir açıklama geldi. Düvenci “İkiye ayrılmak güzel bir şey, sonra ortak bir paydada buluşmak önemli olan. Mesele bence hepimizin hayatta bedenimize doğanın, Allah’ın bahşettiği şeyleri daha güzel bir şekilde konuşabiliyor olmak. Ötekileştirmeden ve tabulaştırmadan. Konuşulmayan şeylerin konuşulmasına sebep olmak bana iyi geliyor” dedi.

“Ne zaman anne olacaksın sorusunu da sormayın”

Düvenci devamında ise “Ben herkese bakış açılarından dolayı saygı duyuyorum ama özeli konuşacaksak evlenmiş birine ne zaman olacaksın sorusunu da sormamamız gerekiyor çünkü bir kadın anne olabilmek için reglden sonra gün sayıyor. Daha özel şeyleri sormuş oluyorsunuz aslında. Bu doğalsa regl olmanın getirdiği şeyleri konuşuyor olmak da doğal” ifadelerini kullandı.

akpinarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu