Ekonomi

Risk almak mı yoksa kar için satmak mı? İşte uzmanların görüşleri

Investing.com – Avrupa piyasaları yoğun makroekonomik bilgilerle dolu bir haftada – dağ keçisi 35, CAC 40, DAX …- yeşil. Haftanın en değerli verileri önümüzdeki çarşamba açıklanacak. ABD TÜFErapor.

Uzmanlar piyasanın görünümünü şu şekilde değerlendiriyor:

Link Securities, “Bizim görüşümüze göre, yatırımcıların ABD bankacılık sektörünü etkilemeye devam eden güven krizinin başlamasından sonra aniden kaybettikleri risk iştahlarını yeniden kazanmalarına yardımcı olacak birkaç faktör var” dedi.

Analistler bu 5 faktörü detaylandırıyor.

  1. Önde gelen gelişmiş Avrupa ve Kuzey Amerika ekonomilerinin yüksek enflasyona ve merkez bankası faiz artışlarına karşı dayanıklılığının kanıtladığı gibi, beklenenden daha olumlu bir makroekonomik senaryo.
  2. Genel olarak analistlerin beklentilerini aşan, yukarı yönlü sürpriz şirket sonuçları.
  3. Şirketler ayrıca işlerinin geleceği hakkında genellikle kısmen olumludur ve bu, birden fazla durumda iş beklentilerinin üst gerçek revizyonuna yansır.
  4. Enflasyon yavaş da olsa sağ tarafta görünüyor ve yaz aylarında önemli ölçüde düşmesi bekleniyor.
  5. Yukarıdakilerin bir sonucu olarak, merkez bankaları faiz artırımlarında adım adım hızlandırıcıdan ayaklarını çekmektedir.

“Yeni bir bölgesel bankanın başı derde girerse piyasa gerilimleri her an yeniden su yüzüne çıkabileceğinden, bu kısa vadede en çok endişe duyduğumuz son faktör. Ayrıca birçok spekülatör, denetçilerin pasifliği karşısında en zayıf nokta olarak gördükleri açık pozisyonlarını artırmak için hala tetikte. bekliyor,” diyor Link Menkul Kıymetler.

Kiralık 4 (BME: RTA4 “Piyasa görüşümüze göre, özellikle daha sıkı finansal koşulların gecikmeli etkisi nedeniyle döngüde (ve dolayısıyla kurumsal kazançlarda) daha fazla bozulma beklediğimiz göz önüne alındığında, hisse senetlerinde bir miktar kar satışı makul görmeye devam ediyoruz.” “Kredilerin çoğunun geldiği bölgesel bankaların durumundan dolayı daha da fazla. Bu bağlamda, portföylerimizde savunma eğilimini sürdürmenin uygun olduğunu düşünüyoruz.”

“Yatırımcı hissiyatı üzerinde baskı oluşturabilecek bir başka faktör de, son tarih yaklaşırken (belki Temmuz civarında veya vergi gelirlerinin gelişimine bağlı olarak daha erken) piyasalar üzerinde baskı oluşturabilecek olan ABD borç tavanına ilişkin son tartışmalardır.” görüş bildirdi.

HABER: Laura Sanchez

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu