Haber

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 184. yılını kutladı.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 184. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Şimşek, mesajında, vatanın ayrılmaz bütünlüğü, milletin huzur, can ve mal güvenliği için gece gündüz demeden görevini yerine getiren Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 184. yıl dönümünü kutladı.

Jandarmanın disiplinli, donanımlı, özverili, vatansever, hukuka, adalete ve insan haklarına bağlı çalışanlarıyla her zaman milletin gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Şimşek, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin dört bir yanında terör, kaçakçılık, organize kabahatler, uyuşturucu ticareti, tarihi eser kaçakçılığı ile mücadele gibi alanlarda Jandarma Teşkilatımızın gösterdiği başarıları görmekten gurur duyuyoruz. Olağanüstü operasyonlarıyla suça kör olmayan Jandarma Komutanlığımız. ilimizde başarılarına her yıl bir yenisini eklemiştir.Ülkemizin coğrafi alan bakımından ikinci büyük ili olan Sivas şüphesiz huzurlu ve inançlı bir şehirdir.Bu ortamın oluşmasındaki en büyük pay ortak- Duyarlı vatandaşlar ve onlarla birlikte hareket eden kolluk kuvvetlerimiz.Ayrıca toplumsal gelişmeye destek olmak için birçok faaliyet yürüten Sivas İl Jandarma Komutanlığımızın faaliyetleri tüm Sivaslılar tarafından takdirle karşılanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu