Haber

Türkiye, Dünya Büyükler Karate Şampiyonası’nda 3. oldu

Dünya Büyükler Karate Şampiyonası’nda Türkiye’nin dünya sıralamasında 3. sırada yer aldığını anlatan Türkiye Karate Federasyonu (TKF) Başkanı Aslan Abid Uğuz, “‘Başaracağız, tarih yazacağız’ dedik ve yaptık. Bunu teklif ettik. Cumhuriyetimizin 100. yılında Türk sporuna tarihi bir başarı.” “Yapıyoruz” dedi.

Macaristan’ın Budapeşte kentinde düzenlenen Dünya Büyükler Karate Şampiyonası’na katılan erkek ve kadın milli karate takımı sporcuları, Dünya Karate Şampiyonası’nda şimdiye kadar elde edilen en iyi sonuçlara imza atarak 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya aldı. Şampiyonada Ali Sofuoğlu ve Tuba Yakan altın madalya, Fatma Naz Yenen gümüş madalya, Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş, Enes Özdemir grup halinde gümüş madalya, Eray Şamdan ve Nesrin Cavadzade ise bronz madalya kazandı.

“DÜNYA SIRALAMASINDA 3’ÜNCÜ OLDUĞUMUZ BAŞARININ ÖNEMİNİ GÖSTERİYOR”

Başarılarla ilgili açıklamalarda bulunan TKF Başkanı Aslan Abid Uğuz, milli karatecilerin tarihi başarılarla yurda döneceğini belirterek, “103 ülkenin katıldığı şampiyonada 4 altın alan Japonya’nın ardından dünya sıralamasında 3. sırada yer aldık. Madalyalar ve 2 altın madalya alan Mısır, elde edilen başarının sonucudur.” Özellikle önemini gösteriyor. 2014 yılından bu yana dünya şampiyonalarında altın madalya alamamamızı telafi ederek, takım sıralamasında 3. sırayı daha iyi madalyalarla geçmemizin gururunu yaşatan tüm sporcularımıza, tüm teknik kurulumuza ve destek ekibimize teşekkür ediyorum. En son 1998 yılında ulaşılan bu başarıya imza attık. Tüm teknik kurulumuza ve destek ekibimize teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm antrenörlerimizin de bu büyük başarının paydaşı olduğunu biliyorum. Hakem kararlarının sıklıkla tartışıldığı bu şampiyonada sınavlarını kazanan 8 hakemimizi ve görevlerini kusursuz bir şekilde yerine getiren tüm hakemlerimizi tebrik ediyorum. ‘Başaracağız, tarih yazacağız’ dedik ve başardık. Bu tarihi başarıya Cumhuriyetimizin 100. yılında ulaştık. Üçüncü yılında Türk sporunun hizmetine sunuyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu