Teknoloji

WhatsApp, Android Kullanıcıları için Görüntülü Grup Görüşmelerinde Kişi Sayısını İkiye Katlıyor

2.23.15.14 sürümü güncellemesinden önce, WhatsApp’ta küme araması sadece 7 kişi ile sınırlıydıve bu bazı durumlarda işlevsiz olabilir.

Ancak yeni güncelleme sayesinde, ilk arama için seçebileceğiniz kişi sayısı15’e çıkarken toplam 32 kişi grup sohbetlerinde bulunabilecek.

Geçen yıl, daha fazla kişinin bulunabileceği küme aramaları duyuruldu.

Nisan 2022’de WhatsApp, maksimum 32 katılımcıyla küme aramaları yapabilme özelliğinden bahsetmişti. Kasım 2022’de Mark Zuckerberg, görüşme başladıktan sonra 32 kişilik grup görüşmesi yapma özelliğini de tanıttı. herkese açık olduğunu duyurmakbu özellikle ilgili benzer bilgileri paylaştı.

Sonunda beklenen özellik geldi. Google Play Store’da bulunan en son WhatsApp beta güncellemesi 2.23.15.14 sayesinde, WhatsApp artık en fazla 15 kişi ilegörüşme başlatılabilir.

Görüşme başlatılırken en fazla 15 kişi seçilebilir ancak toplamda en fazla 32 kullanıcı katılabilir.

Bu zamana kadar olduğu gibi, bireyler istedikleri zaman grup sohbetine katılabilecekler. İlk arama için seçebileceğimiz kişi sayısı 15’e çıkarken, daha sonra 32’ye kadar kullanıcı davet edilebiliyor. Bu güncelleme esas olarak küme araması oluşturma sürecindedir. katılımcı seçme kolaylığıArtmaya odaklanmış görünüyor.

En fazla 15 kişiyle küme çağrıları başlatma özelliği, şu anda Google Play Store’dan WhatsApp beta güncellemesini yüklemiş olan bazı beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Gelecek günlerde daha fazla kişi tarafından kullanılabilirsunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu