Ekonomi

Yenice ilçesi doğalgaza kavuştu

Karabük’ün Yenice ilçesinde doğalgaz çalışmaları tamamlanan mahalleye ilk gaz verilmeye başlandı.

AK Parti Karabük Milletvekilleri Av. Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç Yenice ilçesini ziyaret etti. Milletvekilleri, doğalgaz çalışmaları tamamlanan Özal Mahallesi’nde doğalgaz bağlantısı yapılan Hasan ve Meryem Kayalı çiftinin evine giderek hayırlı olsun diledi. Ziyarette konuşan Milletvekili Cem Şahin, “Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyon çerçevesinde ilçelerimize bu doğalgazı ulaştırabiliriz. Cumhurbaşkanımızın Türkiye’nin 81 ilin tüm ilçelerine doğalgaz ulaştırma vizyonu var. Önümüzdeki 5 yıl içinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız da bu vizyonu destekliyor.” “Kendisi de bunun bilincindedir ve çalışmalarını da buna göre yürütmektedir. Dolayısıyla bu çerçevede önümüzdeki yıllarda Karabük’teki tüm ilçelerimize doğal gaz hizmeti konusunda faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. İnşallah halkımıza doğalgaz hizmeti sunacağız. Doğalgaz” dedi.

Doğalgaz müjdesinin verildiği ilçede ilk abonelik işleminin yapıldığını belirten Milletvekili Keskinkılıç, “Bunun dışında bildiğiniz gibi dün 100 Yeniceli gencimiz Türk Telekom’da göreve başladı. Kömür Kurumları. Bu da değerli bir müjde. Ayrıca bugün yine muhtarlarla bir araya geldik ve Yenice’ye 52 kilometre uzaklıkta, “Asfalt yol yaparak rekor kırdık” dedi.

İl Başkanı Ferhat Tuz da emeği geçenlere teşekkür etti.

Kayalı çifti, doğalgaz için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, “Biz bunu istedik. Tabii doğalgazın gelmesinden de memnunuz. Hem rahat edeceğiz, hem ısınacağız. Her şeyden faydalanacağız.” – KARABÜK

haberlalapasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu