Ekonomi

Alibaba hisseleri, 25 milyar dolarlık hisse geri alım programının genişlemesinin zayıf kazançları gölgelemesiyle yükseldi

Alibaba (BABA) bugün 31 Aralık’ta sona eren üç aylık döneme ait mali sonuçlarını açıkladı.

Hisse başına kazanç (EPS) 18,97 yuan (2,67 $’a eşdeğer) olarak bildirildi ve bu, hisse başına kazancın 19,17 yuan olmasını bekleyen analistlerin tahminlerini karşılamadı. Şirketin geliri 260,35 milyar yuan olarak gerçekleşti; bu, ortalama analist tahmini olan 260,65 milyar yuan’ın biraz altındaydı.

Alibaba, hissedarlarının değerini artırmak için hisse geri alım programını 25 milyar dolar artırdığını duyurdu.

Şirketin hisse senedi fiyatı piyasa öncesi saatlerde %4,7 arttı.

Alibaba Group İcra Kurulu Başkanı Eddie Wu, “Bu çeyrek, şirket genelinde stratejik girişimlerimizi yürütme konusundaki güçlü performansımızı yansıtıyor. Temel hedefimiz, e-ticaret ve bulut hizmetlerinden oluşan ana faaliyet alanlarımızda büyümeyi teşvik etmektir” dedi.

“Önümüzdeki yıl Taobao ve Tmall Group’ta büyümeyi teşvik edeceğine ve pazardaki liderlik konumumuzu pekiştireceğine inandığımız kullanıcılarımızın birincil deneyimlerini iyileştirmek için yatırımlarımızı yoğunlaştırmayı planlıyoruz. Kaynaklarımızı ayrıca kamu sektörü için bulut hizmetleri sunacağız ve uluslararası ticari operasyonlarımızın güçlü büyüme seyrini sürdüreceğiz.”

Taobao ve Tmall Cluster’ın toplam geliri %32 artış göstererek 129,07 milyar yuan’a ulaştı, ancak öngörülen 133,33 milyar yuan seviyesine ulaşamadı.

Alibaba Uluslararası Dijital Ticaret Grubu, önceki çeyreğe kıyasla gelirinde %16 artış kaydederek 27,2 milyar yuan olan konsensüs tahminini aşarak 28,52 milyar yuan’a ulaştı.

Düzeltilmiş FAVÖK, yıllık %0,7 artışla 57,27 milyar yuan varsayımını aşarak 59,57 milyar yuan’a ulaştı.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu