Haber

Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonu üyeleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde belirlenir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda 28’inci Dönemin birinci döneminde görev yapacak Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonu üyeleri belirlenecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı’nın seçilmesinin ardından Salı günü ilk toplantısını yapacak olan Genel Kurul’da, Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonları üyelerinin partilere göre dağılımı belirlenecek.

Çarşamba günü AK Parti, CHP, YSP, MHP ve GÜZEL Parti kümelerine giren Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonu üyelerinin isimleri okunarak oya sunulacak.

Genel Kurulda üyelerin seçiminden sonra ihtisas kurulları en yaşlı üyenin başkanlığında toplanarak başkan, başkan yardımcısı, katip üye ve sözcüden oluşan başkanlık divanını seçer ve göreve başlar.

Perşembe günü ihtisas kurulları başkanlığına seçilenler Genel Kurul’da okunacak.

AK Parti Meclis Kümelenmesi, partinin Meclis Başkanlık Divanı ve küme organları üyelerini belirlemek için Çarşamba günü saat 11.00’de basına kapalı toplanacak. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, toplantıda milletvekillerine yasama konuları hakkında bilgi verecek.

Bu arada Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki siyasi partilerin haftalık küme toplantıları iki ayın ortasından sonra yeniden başlayacak.??????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu