İş

Çekmeköy İstihdam Fuarı Başladı

Çekmeköy Belediyesi’nin İŞKUR işbirliğiyle düzenlediği, işverenlerle iş arayan binlerce vatandaşı buluşturan “Çekmeköy İstihdam Fuarı” başladı.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde “İş Var” sloganıyla düzenlenen fuarın açılışına Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, İŞKUR İstanbul İl Müdürü Uğur Oto, MHP Çekmeköy İlçe Başkanı Tahsin İnce, meclis üyeleri, şirket yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Burada”. Açılışın ardından Önder Poyraz, fuardaki stantları gezerek patron temsilcileri ve iş arayan vatandaşlarla sohbet etti.

25-26-27 Ocak tarihlerinde Madenler Meydanı’nda açık olacak fuar, 10.00-18.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet veriyor. 75 firmanın katıldığı İstihdam Fuarı’nda iş arayan vatandaşlar patronlarla buluşma fırsatı buluyor.

“Fuarda 75 işveren firmamız var”

İstihdam Fuarı’nın açılışında konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Milletimiz zaman zaman iş bulma konusunda sıkıntı yaşıyor. Biz belediye olarak yılın her günü bu konuyla ilgili çalışıyoruz. İstihdam sağladık, bulduk” dedi. Son 3 yılda 3 bin kişiye istihdam sağlandı. Ama bugün hizmeti buradaki vatandaşlarımıza ulaştıralım.” Biz istedik. Fuarda 75 hami firmamız var. Vatandaşlarımıza 3 gün kendileri için çalışabilecekleri, alın terlerini emeğe dönüştürebilecekleri ve sonunda kazandıklarıyla gelirlerini evlerine götürebilecekleri bir iş bulma fırsatını sunmak istedik. Hatta ilk günden itibaren yüzlerce insanımız firmalara başvuru yapmak için buraya geldi. Tabii ki “Yerel yönetim olarak bu tür etkinlikleri gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Hayırlı olsun” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu