Haber

İzmit Belediyesi ve TEMA Vakfı iş birliğiyle Erozyonla Mücadele Haftası Bisiklet Turu düzenlenecek.

İzmit Belediyesi SporBayındırlık Müdürlüğü ve TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği iş birliğiyle Pazar günü Erozyonla Mücadele Haftası Bisiklet Tipi düzenlenecek.

İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü öncülüğünde her pazar günü düzenlenen bisiklet etkinliğinde bu hafta sonu erozyonla mücadele için pedallar çevrilecek. Bisiklet türü, Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Tabiat Varlıklarını Koruma Vakfı (TEMA) Türkiye İl Temsilciliği tarafından her yıl kasım ayında düzenlenen “Dünya Erozyonla Mücadele Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenecek. TEMA Gönüllüleri ve Kocaeli Üniversitesi Genç TEMA topluluğunun katılacağı programda, etkinlik boyunca erozyon ve mücadele konusunda farkındalık yaratılacak. Bisiklet yarışı Pazar günü saat 09.00’da Yahya Kaptan Bisiklet Eğitim Pisti’nden başlayacak.

HÜRRİYET TÜM BİSİKLET SEVERLERİ DAVETLİ

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dünya Erozyonla Mücadele Haftası kapsamında topraklarımız için pedal çevireceğiz” diyerek İzmitli tüm bisiklet severleri Erozyonla Mücadele Haftası Bisiklet Turu’na davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu