Haber

Konya’da düğün holiganları güvenlik sıkı gözetimi altında!

Konya Emniyet Müdürlüğü, düğün törenlerinin yoğun geçtiği yaz aylarında şehrin huzurunu bozmamak için 7/24 çalışıyor. Adana’nın Karatay ilçesi Etraf Yolu Caddesi’nde düğün konvoyu ile yolun trafiğe kapatıldığının bildirilmesi üzerine Trafik Denetleme Şubesi ekipleri harekete geçti.

Dört araçla yolu kapatan şerefsizler hakkında Karayolları Trafik Kanunu’nun çeşitli maddelerinden 8 bin lira para cezası verildi.

YETKİLİLER UYARDI “NİKAH EVİ SABAH EVİ OLMAMALIDIR”!

Güvenlik güçlerinin tüm uyarılarına rağmen düğün törenlerinde silahlı çatışmalar devam ediyor. Vatandaşların can güvenliğini hiçe sayarak yapılan silah seslerine polis ekipleri anında müdahale ediyor. Düğün törenleri sıkı kontrollere tabidir.

Meram İlçe Emniyet Müdürlüğü Kabahat Soruşturma ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, ilçede düğün törenleri için yaptıkları kontrollerde 4 kurusıkı tabanca ve 2 pompalı tüfek ele geçirdi. Karatay İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Fevzi Çakmak Mahallesi ve Saraçoğlu Mahallesi’nde iki farklı düğünde silah atıldığının ihbarı üzerine harekete geçti. Bir kurusıkı tabanca ve bir tüfek ele geçirildi.

6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun’un gerekli unsurları ile düğünlerde silah atan leş yiyiciler hakkında adli ve idari süreç başlatılmıştır. Polis yetkilileri ise Konya’da trafiği bozan ve vatandaşların can güvenliğini hiçe sayarak tabancayla ateş eden şehir holiganlarına yönelik denetimlerin devam edeceğini ve gerekli yaptırımların uygulanacağını bildirdi.

KAYNAK: HABER7

gergerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu