Ekonomi

Mobilyacılar ihracatta 18 ülkeyi kenetledi

Çalışmalara başlayan birliğin odak noktası ise ABD, Avustralya, Çin ve Güney Kore. İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman İşleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Özkan, şubenin 2023’te çok hızlı başladığını söyledi.

“Ürün satışlarını artıracağız”

Özkan, “Hepimiz çok çalışıyoruz. Bu yılki hedefimiz ABD, Avustralya, Çin ve Güney Kore. Uzak Ülkeler Stratejisi kapsamında 18 ülkede faaliyet göstereceğiz ancak bu 4 ülkeye ayrı ayrı ağırlık vereceğiz. Amacımız sektörümüzün bu pazarlarda güçlenmesini sağlayarak ihracat rakamlarımızı artırmaktır. Bunun için yola çıktık ve çalışmalara başladık.”

Ticaret Bakanlığı Uzak Ülkeler Stratejisi kapsamında faaliyetlerine devam ederek, İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından 28 Şubat – 3 Mart tarihleri ​​arasında ABD’nin New York kentine düzenlenen genel ticaret heyeti etkinliğine katıldı.

Özkan, “İhracatta en büyük payı komşu ülkelerden alıyoruz ancak bakanlığımızın hazırladığı strateji ile artık değerli bir payı uzak ülkelerden almak istiyoruz. Bu noktada Amerika yakından takip ettiğimiz büyük bir pazar. .konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu