Teknoloji

PILOT girişimleri Stanford Üniversitesi’nde yenilikçi fikirlere ilham veriyor!

Türk Telekom Ventures’ın Girişimciliği Hızlandırma Programındaki Startup’lar PİLOT, girişimcilik eğitim programına katılmak üzere ABD’ye gitti. Stanford Mesleki Gelişim Merkezi ile işbirliği içinde tasarlanıp sunulan kurumsal eğitim programı Stanford Üniversitesi kampüsünde başladı.

PILOT işletmelerinin Stanford Üniversitesi öğretim üyeleri ve sektör uzmanlarından bir dizi konferans, uygulamalı çalışma oturumu ve networking yoluyla bilgi aldığı programın açılış konuşmasını yapan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, şunları söyledi: “Dijitalleşmeyi ülkemizi dünyaya ve geleceğe bağlamak olarak görüyoruz. Bu içerikte; Yenilikçi ve inovasyon odaklı yaklaşımımızla yepyeni rotalar çiziyoruz. Teknoloji üretmenin yanı sıra ihracat yapma misyonumuzla Türkiye’yi geleceğe taşıyacak her hamlenin içinde yer alıyoruz. Girişimcilik ekosistemini bu alanların başında konumlandırıyoruz.”söz konusu.

Girişimlere yapılan her yatırımı Türkiye’nin geleceğine yatırım olarak gördüklerini belirten Önal, şöyle devam etti: “Desteğimizi sürdürerek, küresel başarıya imza atacak daha birçok girişime destek vererek ülkemizden yeni unicornlar yaratmayı hedefliyoruz. Küresel girişimlerin doğduğu yer olan Stanford Üniversitesi’nin programıyla işletmelerimiz dünya arenasındaki yerini daha da güçlendirecek. “Yerli teknoloji girişimlerinin dünya arenasında yükselişini ve ekosistemi küreselleştirecek yatırımlarımızı desteklemeye devam edeceğiz.”

Girişimcilik ekosistemini daha da güçlendirmeyi ve büyütmeyi hedefleyen Türk Telekom, Türkiye’yi geleceğe taşımak ve girişimcilik ekosistemini dünyaya açmak için ileri bir girişimcilik kültürüne öncülük etmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Türk Telekom Ventures’ın Girişimciliği Hızlandırma Programındaki Startup’lar PİLOT, girişimcilik eğitim programına katılmak üzere ABD’ye gitti. Stanford Mesleki Gelişim Merkezi ile işbirliği içinde tasarlanıp sunulan kurumsal eğitim programı Stanford Üniversitesi kampüsünde başladı.

“TÜRKİYE’Yİ GELECEĞE TAŞIMAK İÇİN İLERİ BİR GİRİŞİMCİLİK KÜLTÜRÜNE LİDERLİK EDİYORUZ”

PILOT girişimlerinin de yer aldığı ve Stanford Üniversitesi’nden girişimcilik alanında uzman kişilerin de katıldığı programın açılış konuşmasını Türk Telekom CEO’su Ümit Önal yaptı. “Türkiye’nin dijitalleşme sürecini sürdürürken bu süreci hayatın her alanını kapsayan bir yol haritasıyla sahipleniyoruz. Ülkemizde teknolojiye en çok yatırım yapan markalardan biriyiz. Teknoloji üretip ihraç edecek durumdayız. Bu misyon kapsamında; Yeni nesil teknolojileri ve bu teknolojileri besleyen işletmeleri desteklemek önceliklerimiz arasında yer alıyor. “Girişimcilik ekosistemini daha da güçlendirip büyütmeyi ve Türkiye’yi geleceğe taşıyacak ileri bir girişimcilik kültürüne öncülük etmeyi hedefliyoruz.”söz konusu.

Destekledikleri girişimlerin küresel alanda ses getirmesine katkı sağlayacak çalışmalara imza attıklarını belirten Önal, şöyle devam etti: “Kurumsal Girişim Sermayesi şirketimiz Türk Telekom Ventures ile dünyanın önde gelen girişimcilik merkezleri ve ekosistemleriyle stratejik işbirlikleri kurarak küresel ağımızı genişletiyoruz. Bu içerikte; Stanford Üniversitesi’nde özel olarak tasarlanan girişimcilik programı, Türkiye’nin küresel inovasyon haritasına değerli bir katkı sağlayacak.

Girişimcilik ekosistemini büyüterek Türkiye’yi bu alanda geleceğe taşımaya devam ediyoruz. Türk Telekom Ventures’ın San Francisco’daki ofisi, işletmelerimizin dünyaya açılması için değerli bir durak. Bu ofisimiz ile Türkiye’den gelen değerli fikirleri Silikon Vadisi aracılığıyla dünyaya açarak, dünyanın yenilikçi fikirlerini ülkemize getirerek Türkiye ile küresel pazarlar arasında bir köprü oluyoruz. Bu içerikte; Yerel işletmelere teknoloji odaklı yön vererek sağlıktan güce, eğitimden yapay zekaya dayalı iş çözümlerine kadar birçok alanda yatırım yapıyoruz.

Emeklerimizin karşılığını, desteklediğimiz girişimlerin dünyaya açılıp küresel başarılara imza attığına tanıklık ederek alıyoruz. Türk Telekom Ventures yatırımlarımızdan dijital patoloji alanında teşhis desteği sağlayan Virasoft, dünyanın dört bir yanından yatırım almaya devam ederken, diğer girişimimiz eğitim platformumuz MentalUP’ın da bugün 120’den fazla ülkede 15 milyon kullanıcısı bulunuyor.

“Sentetik Veri Anonimleştirme” teknolojisi çözümü sunan Syntonym, ABD, Avrupa ve İngiltere pazarında büyümeyi hedefliyor. Bizim için en değerli sonuç, girişimlerimizin dünyanın birçok yerinde insanların hayatına dokunması ve hayatlarını kolaylaştıran çözümler sunması oldu diyebilirim. “Hepsiyle gurur duyuyoruz”

DÜNYA VİZYONUNA HAKİM OLACAKLARI BİR PROGRAMDA KATILACAKLAR

Stanford Üniversitesi ile yapılan işbirliğiyle; TV reklamlarına yönelik ölçüm platformu Medialyzer, garanti belgelerini dijitalleştiren ve tüketicilerin garanti süreçlerini tek panelden kontrol edebilmeleri için şirketlere bulut tabanlı çözümler sunan web uygulaması egaranti, güvenilirlik odaklı varlık ve bakım yönetimi platformu Sensemore , algoritmik finansal analiz platformu F-Ray/JetScoring, web3 finansman platformu Finceptor, tüketici kredisi ile alışverişe olanak sağlayan finans uygulaması FINSO, yapay zeka tabanlı navigasyon ve yerelleştirme çözümleri içeren 9 ekip Link Robotics, yapay zeka tabanlı aktif öğrenme platformu şirketler için B2Metric AI ve müşteri ses yönetimi platformu Cloud4Feed, tamamlayıcı ABD programına katılacak.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu