Yaşam

Raflarda yerini alan kitaplar okurlarını bekliyor.

Yeni kitabın heyecanını ancak gerçek bir kitapsever bilebilir. Biz de sizler için raflarda yerini alan ve okurla buluşan yeni kitapları listeledik.

İyi okumalar dileriz…

Orta Dalgalı

Ömür Klima Demir önceki kitaplarında ulaştığı özgün dilin sınırlarını Mutedil Dalgalı’da genişletiyor.

Sayfa: 152

Ateşi Yakanlar

Faik Baysal, İtilaf Devletleri’ne karşı direnen Anadolu Hükümeti ile yenilgiyi kabullenen İstanbul Hükümeti’nin ortasında kalan, otorite ve çıkar korkusuyla nerede ve nasıl konumlanacağı konusunda kararsız kalan devlet adamlarını ele alıyor. , gerçekçi bir anlatımla.

Sayfa: 408

Serçe Saat

Kalp her kırıldığında yeniden bütünleşir, birbirine karışan manzaralar bir araya gelir; geri tepme zamanı. Bu hep öyle bir masraf ki; dünyaya karşı yüzmek pek umursayacak gibi değil ama amaç bağımsız olmak ve kaynağa ulaşamamış olsa da kişi gerçekte kaynakla hep birdir.

Sayfa: 232

Sınırsız Yaratıcılık


Sınırsız Yaratıcılık, sizi sanatsal tutkularınızı gerçekleştirmekten alıkoyan özeleştirinin, olumsuz duyguların ve savurgan alışkanlıkların ötesine nasıl geçeceğinizi gösterir.

Sayfa: 248

Duyguların Dili Varsa

Duygular hakkında kitap

Sayfa: 208

Çocuklarla Sanat ve Felsefe

Çocuklarla Sanat ve İdeoloji, ebeveynlere, bakıcılara, ebeveynlere ve öğretmenlere sanatı ve ideolojiyi çocukların kendi duygu ve düşüncelerini tanımaları, hayatı sorgulamaları ve analitik becerilerini geliştirmeleri için bir araç olarak kullanmalarına yardımcı olur.

Sayfa: 252

Cebimde Ekmek Kırıntıları

Yenal Bilgici sordu, Ercan Kesal yanıtladı. Cebimde Ekmek KırıntılarıBir rehber, bir eve dönüş yoldaşı… Sayısız kitap ve film eşliğinde insanlık üzerine bir yolculuk…

Sayfa: 158

Hitler’in Savaşçısı – SS Albay Joachim Peiper’in Hayatı ve Savaşları

Tarihçi Danny S. Parker, Hitler’in Savaşçısı’ndaki SS Albay’ın karmaşık karakterini, Peiper’ı hem savaş alanında bir asker olarak hem de sivil hayatında tasvir ederek inceliyor. Yazar, yıllarca süren araştırmalar, daha önce yayınlanmamış arşiv materyalleri ve Alman gazileri de dahil olmak üzere Peiper’in çağdaşlarıyla yapılan kapsamlı röportajlar aracılığıyla, bu tartışmalı Nazi figürünün adil bir portresini çiziyor.

Sayfa: 640

Sağlık Paradoksları

Melek Vuslat Özdoğan’ın bütüncül bakış açısıyla yazdığı Dr. Sağlık Paradoksları, hastalıkların temel nedenlerine ışık tutmanın yanı sıra yaşam kalitelerini yükseltmek isteyen okuyucular için gerçek bir başvuru kitabı.

Sayfa: 320

Bavula Sığmaz

Bavula Sığmayan Nedir, görünenin ötesine geçip insanlara ve yaşadıklarımıza farklı açılardan bakmamızı sağlayan geniş bir panorama sunuyor bize. Nermin Yıldırım’ın duyarlı bakışları ve etkileyici diliyle ördüğü derinlikli öyküler, yüreklere dokunarak tekrar tekrar okuma isteği uyandıracak ve akıllarda uzun süre kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu