Teknoloji

TikTok’tan Video Yüklemeden Para Kazanma Özelliği

TikTok, kullanıcılarına para kazanmaları için farklı yollar sunmaya devam ediyor. Tanınmış sosyal medya platformu artık ” Efekt Oluşturucu Ödülleri ”adlı yeni bir özellik tanıttı. Bu özellik, içerik üreticilerinin para kazanmasını sağlayacaktır.

Yeni saldırı, kullanıcıların efektler yaratarak para kazanmalarını sağlayacak. Bu etkiler platformun ” Efekt Evi ”, artırılmış gerçeklik efektleri oluşturmaya yardımcı olan bir araç. TechCrunch’a göre Effect Creator Rewards’ın şu anda ABD, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere’de mevcut olduğunu ekleyelim.

Kullanıcılar, efektleri 500 bin görüntüde kullanıldıktan sonra 700 dolar kazanabilecek.

TikTok, yeni programında içerik oluşturuculara ödeme yapmak için 6 milyon dolar fon ayırdığını açıkladı. yayınlandıktan sonra 90 günde 500 bin videokullanılan bir efekt için bir kullanıcıya 700 dolarbedel ödenecektir.

Aynı dönemde bu ölçüyü aşan her 100 bin görüntüleme için içerik üreticileri ek 140$ ödenebilir. Yani kullanıcının yarattığı etki 90 gün içerisinde 1 milyon görsele dahil edilirse kendisine 1400 dolar ödeme yapılacak.

TikTok, 6 milyon dolar bittiğinde nasıl ilerleyeceğine dair herhangi bir bilgi paylaşmadı. Ayrıca, etki tek bir kişi tarafından günde bir kez kullanın gerekecek. Yani bir kişi aynı gün içerisinde o efekti birden fazla kullanırsa yine tek görsel olarak sayılacaktır. Özelliğin diğer ülkelere ne zaman geleceğine dair bir bilgi yok.

Platformun bu atılımı, efekt üreten kullanıcıların doğrudan platformdan para kazanamadıklarından şikayet etmesinden sonra geldi. Kullanıcıların bu etkileri kısa sürede trend oldu ve milyonlarca kişi tarafından kullanılabiliyordu. Ayrıca 6 milyon doların diğer emsal saldırılara göre biraz düşük olduğunu söylemek mümkün. Şirket, diğer para kazanma programında 1 milyar dolarlık fon belirlemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu