Haber

Şırnak’ta 2 şehit var mı? Şırnak’ta 2 şehit kim?

Şırnak‘de başlatılan operasyon kapsamında yapılan arazi aramasında mağarada mahsur kalan bir grup teröristle sıcak temas sağlandı. Şırnak2 şehit var mı ŞırnakTürkiye’de 2 şehidin kim olduğu sıkça soruluyor. Şırnak2 şehit var mı ŞırnakTürkiye’de 2 şehidin kim olduğu merak ediliyor. Şırnak2 şehit var mı? Şırnak 2 şehit kim? Detaylar haberimizde…

ŞIRNAK’TA 2 ŞEHİT VAR MI?

Şırnak ‘de başlatılan operasyon kapsamında yapılan arazi aramasında mağarada mahsur kalan bir grup teröristle sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 2 jandarma personeli şehit oldu, 1 güvenlik görevlisi ve 1 jandarma personeli yaralandı. Öte yandan 3 terörist etkisiz hale getirildi.

ŞIRNAK’TAKİ 2 ŞEHİT KİMDİR?

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Çatışma sonucunda 2 terörist daha silahlarıyla etkisiz hale getirildi. Operasyonda toplam 3 terörist etkisiz hale getirildi. 2 jandarma personelimiz etkisiz hale getirildi. Operasyonda şehit olan 1 güvenlik korucumuz ve 1 jandarma personelimiz ağır yaralanmıştır.Yaralı personelimize Allah’tan rahmet ve acil şifalar dileriz.Bölgede operasyonlar devam etmektedir.”

OPERASYONDA 3 TERÖRİST NİTELİZE EDİLMİŞTİR

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı ve Şırnak İl Jandarma Komutanlığı komuta ve idaresinde J-SİHA, Atak taarruz helikopterleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı takviye, jandarma özel harekat (JÖH), jandarma komandoları ve güvenlik Bestler Dereler bölgesinde istihbarata dayalı noktasal operasyona korucular katıldı. Dün 1 teröristin silahıyla etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı.

Terörle mücadelemiz sınırlarda devam ediyor.

Suriye’den kaçak yollardan ülkemize geçmeye çalışan 12 kişi hudut birimlerimizce yakalandı.

Tutuklananlardan 1’inin PKK/PYD/YPG üyesi olduğu belirlendi. #Ulusal Savunma Bakanlığı pic.twitter.com/J9D0PS5XIA

— TC Milli Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) 16 Mayıs 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu