Yaşam

Almanya’dan dayanışma konserleri

Almanya’da Osnabrück Konservatuarı Türk Halk Müziği Bölümü Kurucusu ve Öğretim Görevlisi İzmirli İsmail Türker, müzisyen arkadaşları ve öğrencileri ile STK’lar “Bir Kira Bir Yuva” ile dayanışma içinde “biz de buradayız” dedi.

11 Mart, 18 Mart ve 28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek konserin geliri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 7,7’lik depremde zarar gören depremzedeler için kullanılmak üzere düzenlediği “Bir Kira Bir Ev” Kampanyasına aktarılacak. ve 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta 7,6 büyüklüğünde deprem.

1996 yılından bu yana Almanya’nın Osnabrück kentinde yaşayan ve 2000 yılında konservatuarda Türk Halk Müziği Bölümünü kuran ve halen öğretim görevlisi olarak görev yapan İsmail Türker, herkesi üzen, acı ve üzüntüye neden olan depremle ilgili harekete geçtiklerini belirterek, şunları kaydetti: dedi ki: İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Bir Ev Kirala’ kampanyası ile birlikte Osnabrück şehrinin müzisyen dostlarım, öğrencilerim, tiyatro sanatçıları ve bize destek olan STK’lar ile işbirliği yapma kararı aldık ve dayanışma konseri etkinliklerine başladık.

Kampanyaya 11 Mart Dünya Kadınlar Günü Dayanışma Konseri, 18 Mart Dayanışma Yaşar Konseri ve 28 Nisan’da yapılacak Çocuktan Çocuğa Dayanışma Konseri gelirleriyle katılmak istiyoruz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı M Tunç’u tebrik ediyoruz. Soyer’e ve barışın ve demokrasinin şehri İzmir halkına selam ve saygılarımızı sunarız. DİRENİŞ YAŞAR” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu