Haber

İYİ Parti’den istifa eden İncirliova Belediye Başkanı AK Parti’ye geçti

Aydın’da İYİ Parti’den istifa eden İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, AK Parti’ye geçti.

Twitter hesabından açıklama yapan AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Beştepe’de düzenlenen törende. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kaya’nın rozetini taktığını belirtti.

Yılmaz, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti rozetini takarak AK Parti’ye katılan Aydın İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’yı tebrik etti. Cumhurbaşkanımızla artık büyük hizmet seferberliğinde omuz omuza çalışacağız” dedi.

Törene Yusuf Ziya Yılmaz’ın yanı sıra AK Parti Aydın Milletvekilleri Seda Sarıbaş, Mustafa Savaş, Ömer Özmen, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten ve Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da katıldı.

Ne oldu?

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, 11 Temmuz’da yaptığı açıklamada CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin İncirliova Belediyesi’ne yeterince destek vermediğini söyleyerek tepki olarak Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısına katılmadıklarını açıkladı.

Taner, “Millet İttifakı ortağı olarak takviye güçlerimiz, DÜZGÜN Partili arkadaşlarımızın dayandıkları mevzilerde maalesef o mevzilere geldikten sonra unutuldu.”

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, 24 Temmuz’da İYİ Parti’den istifa ettiğini açıklayarak, “Geçtiğimiz günlerde İncirliova’da yaşanan olaylar, parti içinde sıradan bir delege seçimi olmaktan çıkıp, bir parti isyanına dönüştü. ucuz siyasi çıkarlar Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu’nun partisi ülkesinde yaşanan olaylara karşı takındığı tavır ve bana gösterdiği haksız tepki nedeniyle artık Çerçioğlu ile İncirliova’ya hizmet etme şansımız yok. UYGÜN Partisi’nden ayrılıyor, Millet İttifakı’ndan çekiliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu