Ekonomi

Kasım Ayında Doğaüstü Güzelliğe Sahip 10 Muhteşem Mekan

Kasım ayı insanı büyüleyen farklı bir doğal güzelliğe sahiptir. İşte görünümü ve doğal güzellikleriyle kasım ayında daha da mükemmel olan o lokasyonlar ?

1.Kyoto, Japonya

Kasım, Japonya’daki geleneksel yaprak dökümü mevsimi olan ‘koyo’ dönemine denk geliyor. Kyoto’daki tapınak bahçeleri ve çevredeki alanlar sonbahar renkleriyle dolup taşarak bu süper görünümü yaratıyor! ?

2.Vermont, ABD

Vermont’ta yaprak dökümü mevsimi Kasım ayında zirveye çıkıyor. Rengarenk yapraklarla kaplı dağlar ve ormanlar doğaüstü bir manzara sunuyor.

3. Ayder Yaylası, Türkiye

Karadeniz bölgesinde yer alan Ayder Yaylası kasım ayında doğaüstü bir güzellik sunmaktadır. Bu dönemde yayla rengarenk yaprakları ve serin havasıyla büyüleniyor. Bizce Ayder Yaylası her mevsim güzeldir ama sonbaharın huzuru bir başkadır! ?

4. Göller Bölgesi, İngiltere

İngiltere’nin Göller Bölgesi sonbaharda olağanüstü güzeldir. Gölleri, dağları ve ormanlarıyla bu bölge özellikle yaprak dökümüyle ünlüdür.

5. Patagonya

Şili ve Arjantin’in güneyinde yer alan Patagonya’nın doğası yılın her döneminde büyüleyici olsa da Kasım ayı, baharın başlangıcına denk gelmesi nedeniyle özellikle keyifli bir zamandır.

6. Büyük Smoky Dağları Milli Parkı, ABD

Bu milli park sonbahardaki sonbahar yapraklarıyla ünlüdür. Kasım bu dağlık bölgeyi keşfetmek için mükemmel bir zaman olabilir.

7. Toskana, İtalya

Toskana’nın üzüm bağları ve kırsal manzaraları sonbaharda altın rengine döner. Şarap bağları, zeytinlikler ve tarihi köyler bu sezon görülmeye değer.

8. Queenstown, Yeni Zelanda

Güney Yarımküre’de Kasım ayı bahara denk gelir. Queenstown gölleri ve dağlarıyla bu mevsimde bile mutlaka keşfedilmesi gereken büyüleyici bir lokasyon.

9. Acadia Ulusal Parkı, ABD

Acadia Milli Parkı, Maine eyaletinde bulunur ve sonbaharda sonbahar yapraklarıyla ünlüdür. Rengarenk ormanlar, göller ve okyanus manzarasına hayran kalmamak mümkün değil! ?

10. İskoç Dağlık Bölgesi, İskoçya

İskoç Yaylaları Kasım ayında olağanüstü bir güzelliğe bürünüyor. Rengarenk zirveler, göller ve tarihi kaleler bu bölgeyi ziyaret için çekici kılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu