Ekonomi

Oğuz Holding, 106 ülkeye ihracat yapıyor

Türkiye, içecek ihracatı açısından stratejik ehemmiyeti olan bir bölge pozisyonunda yer alıyor. Her yıl yaklaşık yüzde 20-25 civarında artarak devam eden meyve suyu sanayisinin ihracat pazarı, ihracatçılar için giderek daha cazip bir hâle getiriyor. Türkiye’nin en büyük içecek üretim kapasitesine sahip yüzde yüz yerli ve ulusal pahası Oğuz Holding , her yıl 3 kat büyüttüğü ihracat operasyonlarıyla yalnızca kendi markalarının değil, tüm ulusal zincir iş ortaklarının ve içecek kesiminin başka güçlü markalarının üretimini de gerçekleştirerek tüm dünyanın içecek üreticisi olma maksadına emin adımlarla ilerliyor.

106 ülkeye ihracat yapan markanın, son teknolojiye sahip yüksek kapasiteli sınırları ile üretilen eserlerinden Black Bruin Güç İçeceği ihracatta birinci sırada rol alırken, Juss Meyve Suyu en çok ihracatı gerçekleştirilen ikinci eser sırasında yer alırken bu markalarını Sarıyer Gazoz ve Sarıyer Limonata markaları takip ediyor.

Oğuz Holding CEO’su Enes Örer, markanın hem mahallî hem de global pazarda kısa, orta ve uzun vadeli stratejiler ve planlarla ilerlediğini belirterek, “Oğuz Holding, halihazırda 106 ülkede satış kanallarına ulaşıyor. Kısaca 106 ülkede bayrağımızı dalgalandırıyoruz. İhracat operasyonlarımızda ülkeler bazlı bayilik temelli satışlar ile bayilerden bağımsız direkt marketler zinciri satışlarımız da mevcut. Biz bu çalışmalara pandemiden evvel başlamıştık. Üretim kabiliyetimiz sebebi ile de şirketimiz bu hususta çok süratli aksiyon alıp gereğini yaptı ve bu bağlamda lokal marketlerdeki hareket kabiliyetini ihracatta da yakaladı. Yeniden hammadde tedarik zincirindeki artan maliyetler ve hammadde teminindeki büyük zorluklar ile bilhassa pet şişe meyve suyu üretimimize önemli arge ve üretim çizgisi yatırımlarımızla, kaliteyi daha ucuza sunarak buradaki talep artışını evvelce fark ederek kendimizi hazır hale getirip gereksinime en süratli karşılık veren üretici olarak talebe nazaran arz kombinasyonunu şirketimizde sağladık. Cam şişe çizgilerimizde ,yüzde 100 meyve suyu , meyve nektarı, meyveli içecek , meyve aromalı içecek, gazlı içecek, güç içeceği, işlevsel içecek çeşitleri; pet şişe çizgilerimizde , yüzde 100 meyve suyu , meyve nektarı, meyveli içecek ,meyve aromalı içecek, gazlı içecek, güç içeceği, işlevsel içecekler, limonata, soğuk çay; tetrapak çizgilerimizde ,yüzde 100 meyve suyu , meyve nektarı, meyveli içecek , meyve aromalı içecek, soğuk çay; teneke kutu çizgilerimizde da , yüzde 100 meyve suyu , meyve nektarı, meyveli içecek , meyve aromalı içecek, soğuk çay, gazlı içecekler, güç içeceği, işlevsel içecekler ve soğuk kahve üretimleri yapılmaktadır. Her eserimiz farklı oranlarda ihraç ediliyor ve her geçen gün daha büyük ivme ile alıcılarla buluşuyor. Bugün dünden daha yüksek satış hacmine sahibiz ,yarın ise bugünden daha fazlasına sahip olacağımıza inanmaktayız. Bunun için gereken her şeye ve çalışma azmine sahibiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu